Zamojska „Kuźnica” zaprasza na spotkanie z prof. Marią Szyszkowską

13 maja w sali konferencyjnej hotelu „77” w Zamościu przy ul. Zamenhofa 7, odbędzie się spotkanie z prof. Marią Szyszkowską, filozofką, działaczką społeczną, członkinią Trybunału Stanu, senator RP V kadencji. 

Reklamy

– Maria Szyszkowska to przede wszystkim ostra, jak brzytwa, analiza dzisiejszych stosunków społecznych oraz idąca w kontrze do głównego nurtu dyskursu publicznego diagnoza problemów współczesnego świata. To pacyfizm, definiowany na nowo, filozofia życia, oparta o Kanta, własne zdanie i nieszablonowe myślenie. Takich ludzi „Kuźnica”, jako stowarzyszenie lewicy intelektualnej, pragnie zapraszać do siebie, żeby z ich dorobku skorzystali też inni. Jestem przekonany, że spotkanie z prof. Szyszkowską zapadnie w pamięci każdemu, kto znajdzie czas, żeby na nie dotrzeć – podkreśla Jarek Ważny, przewodniczący zamojskiej „Kuźnicy”.

W trakcie spotkania, prof. Szyszkowska wygłosi wykład na temat wpływu filozofii na politykę na przykładzie USA i Chin. Po wystąpieniu gościa przewidziane są pytania z sali i dyskusja.

Spotkaniem z M. Szyszkowską „Kuźnica” z Zamościa wraca do klasycznej, stacjonarnej działalności. Wcześniej, przez wzgląd na przepisy antycovidowe, kuźniczańskie spotkania odbywały się on-line. Dotychczas udział w nich wzięli prof. Stanisław Obirek, Rafał Woś oraz sędziowie Bartłomiej Przymusiński i Igor Tuleya. 

Wstęp na spotkanie z prof. Szyszkowską jest bezpłatny. Początek o godz. 17.00.

­

(info i fot. Zamojska „Kuźnica” )


Zobacz też:

Hrubieszów: O katastrofie smoleńskiej – spotkanie z posłem Maciejem Laskiem

Hrubieszów: O katastrofie smoleńskiej – spotkanie z posłem Maciejem Laskiem

LubieHrubie na Twitterze