20 kwietnia 2024

Zarzut dla myśliwego za zastrzelenie psa. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności

Zarzut zabicia psa usłyszał 69-letni myśliwy z powiatu tomaszowskiego. Postrzelił go śmiertelnie podczas polowania pod koniec listopada.

Do zdarzenia doszło 26 listopada, w miejscowości Tarnawatka Tartak, w powiecie tomaszowskim.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że tego dnia wybrał się ze swoim psem na spacer po pobliskich polach. W pewnym momencie, kiedy pies oddalił się na kilkadziesiąt metrów od właściciela, ten usłyszał huk wystrzału i skowyt zwierzęcia. Jak się okazało, pies został postrzelony, a osoba strzelająca odjechała w nieznanym kierunku.

Właściciel natychmiast udał się z czworonogiem po pomoc do weterynarza w Tomaszowie Lubelskim. Niestety, rana była na tyle poważna, że psa nie dało się uratować i aby uniknąć jego dalszych cierpień – został uśpiony.

Wykonane w tej sprawie czynności tomaszowskich policjantów wykazały, że do psa strzelano z broni myśliwskiej. Jeszcze tego samego dnia ustalono mężczyznę, który strzelał do czworonoga. Okazał się nim 69-letni myśliwy z gminy Tarnawatka. Policjanci zabezpieczyli jego sztucer, który zostanie poddana szczegółowym badaniom laboratoryjnym.

Mężczyzna usłyszał zarzut zabicia zwierzęcia. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

­

(info: KPP Tomaszów Lub., fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Dwa nowe nieoznakowane radiowozy BMW w Zamościu i Tomaszowie (ZDJĘCIA)

Dwa nowe nieoznakowane radiowozy BMW w Zamościu i Tomaszowie (ZDJĘCIA)