29 lutego 2024

Zatrzymani handlarze podróbkami. Sprzedawali je w Mokrem

Zarzuty wprowadzania do obrotu odzieży z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi usłyszą dwaj obywatele Bułgarii, którzy nielegalny towar oferowali do sprzedaży na giełdzie w miejscowości Mokre.

Reklamy

 

W niedzielę policjanci z Zamościa zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, na terenie giełdy towarowej w miejscowości Mokre przeprowadzili działania wymierzone w nieuczciwych sprzedawców, oferujących do sprzedaży towar z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.

W czasie działań mundurowi z dwóch stoisk handlowych, na których do sprzedaży oferowane były „markowe” ubrania i buty  zabezpieczyli łącznie prawie 1500 sztuk czapek, kominów i butów oraz bluz i spodni dresowych, na których umieszczone były podrobione znaki towarowe wiodących marek odzieżowych.

Reklamy

Nielegalny asortyment oferowali do sprzedaży dwaj obywatele Bułgarii w wieku 23 i 41-lat. Zostali zatrzymani i wraz z zabezpieczonym towarem przewiezieni do komendy celem wykonania dalszych czynności procesowych, a następnie osadzeni w policyjnym areszcie.  

W poniedziałek usłyszeli zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu towarów z zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie mieli prawa używać. Prawo własności przemysłowej za tego typu przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

 

źródło i fot. KMP Zamość