22 czerwca 2024

Zatrzymano grupę złodziei transformatorów

Janowscy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 40 lat, podejrzanych o kradzieże miedzianych elementów z transformatorów. Sprawcy działali na terenie powiatu janowskiego i stalowowolskiego. Do sprawy zatrzymany został również 42-letni paser.

Reklamy

 

Do kradzieży miedzianych elementów z transformatorów na terenie powiatu janowskiego dochodziło od stycznia do kwietnia b.r. W nocy z piątku na sobotę w ręce policjantów wpadł pierwszy z zatrzymanych mężczyzn. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Mężczyzna usiłował dokonać kradzieży elementów transformatora na terenie gm. Janów Lubelski.

Policjantom pomogła informacja od jednego z mieszkańców, który zaniepokoił się nagłą przerwą w dostawie prądu.  Policjanci, którzy pojechali we wskazane miejsce spłoszyli złodzieja. W lesie zauważyli zaparkowane auto, a nieopodal plecak z częściami do cięcia metalu. Kilka godzin później sprawca usiłowania kradzieży wpadł w ręce mundurowych. 22-letni mieszkaniec gm. Radomyśl został zatrzymany, kiedy wrócił po swoje auto.

Reklamy

Zatrzymani sprawcy to mężczyźni w wieku 22, 32, 35 i 40 lat wszyscy mieszkańcy powiatu stalowowolskiego. Do sprawy zatrzymany został również 42-letni mieszkaniec gminy Zaleszany, który skupował od nich kradzione elementy. Po przedstawieniu mu zarzutów paserstwa i zabezpieczeniu majątkowym w wysokości 10 tys. zł, mężczyzna został zwolniony.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do kradzieży. Dziś będą doprowadzani do Prokuratury Rejonowej w Janowie Lubelskim. Wszyscy czterej już wcześniej byli karani za podobne przestępstwa. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za kradzież, 42-latek natomiast odpowie za paserstwo, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Reklamy

 

 

źródło i fot. KPP Janów Lub.