Zderzenie audi z szynobusem. Kierowca miał ponad promil (ZDJĘCIA)

Na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zamościu, kierowca audi zderzył się z szynobusem. Maszynista był trzeźwy, natomiast 20-letni kierowca audi w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Reklamy

Do zderzenia osobowego audi z szynobusem doszło w poniedziałek, około godziny 19 na strzeżonym przejeździe kolejowym w Zamościu, na ulicy Błonie.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi, zbliżając się do przejazdu kolejowego nie zatrzymał się i wjechał na tory wprost pod przejeżdżający tamtędy szynobus.

Reklamy

Po zderzeniu pojazdów, 41-letni maszynista natychmiast zatrzymał się i wezwał pomoc. W szynobusie relacji Lublin – Zamość podróżowało 8 osób – nikomu nic się nie stało. Bez obrażeń z wypadku wyszli również maszynista, kierujący audi 20-latek z gminy Zamość oraz dwóch pasażerów osobówki.

Policyjne badanie wykazało, że maszynista był trzeźwy, natomiast kierowca audi miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Przejazd przez torowisko, na którym doszło do kolizji jest oświetlony i oznakowany. Znajdują się tam znaki drogowe, sygnalizator świetlny oraz rogatki. Wczoraj rogatki były uszkodzone, a informacja na ten temat była ucieszona na tabliczce informacyjnej.

Policjanci wstępnie ustalili, że maszynista wiedział o awarii rogatek, dlatego też przed przejazdem zwolnił i wielokrotnie użył dźwiękowego sygnału ostrzegawczego. Inne samochody zareagowały i zatrzymały się przed przejazdem, poza kierującym audi, który kontynuował jazdę. Widząc to maszynista próbował zahamować, jednak nie uniknął zderzenia z osobówką.

Prowadzone postępowanie wyjaśni szczegółowy przebieg kolizji. 20-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Konsekwencje prawne wobec nietrzeźwych kierowców to: zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w wymiarze od 3 do 15 lat, świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tysięcy złotych oraz zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Ruszasz w podróż autostradą A2 lub A4? Kup e-bilet autostradowy

Ruszasz w podróż autostradą A2 lub A4? Kup e-bilet autostradowy


LubieHrubie na Instagramie