23 maja 2024

Zderzenie busa z Passatem. Dwie osoby w szpitalu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj rano w miejscowości Srebrzyszcze na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem przejazdu busem. Następnie nie zatrzymując się odjechał. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala.

 

Wczoraj rano dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o darzeniu drogowymw miejscowości Srebrzyszcze na drodze krajowej nr 12. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki VW Passat wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z jadącym drogą z pierwszeństwem przekazu samochodem marki Opel Vivaro, którym kierował 49- letni obywatel Ukrainy. W wyniku tego zdarzenia bus zjechał z drogi i dachował.

Dwie pasażerki tego pojazdu w wieku 71 i 48 lat, obywatelki Ukrainy z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala. Kierujący passatem nie zatrzymując się odjechał w nieznanym kierunku. Po trzech godzinach do komendy zgłosił się 29- letni mieszkaniec gminy Dorohusk, który oświadczył, ze kierował tym pojazdem. Tłumaczył, że odjechał, gdyż przestraszył się, bo nie ma prawa jazdy. Mężczyzna ten został zatrzymany. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

 

 

źródło i fot. KMP Chełm