Zgłoś swojego kandydata do tytułu „Zwykły Bohater 2012”

Zwykły Bohater to wyjątkowa akcja, dzięki której miliony Polaków mogą zobaczyć, jak wiele jest wśród zwykłych ludzi uczciwości, bohaterstwa, spontanicznej odwagi. Podczas zeszłorocznej akcji wybraliśmy 3 Zwykłych Bohaterów. Wierzymy, że niezwykłych historii zwykłych bohaterów jest więcej. Chcemy, aby poznała je cała Polska.

Reklamy

Dlatego rusza druga edycja akcji, której organizatorami są Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet

 

ZASADY AKCJI

Rejestracja, zgłoszenie kandydata i udział w akcji Zwykły Bohater są bezpłatne.

1. Zgłoszenia

Zgłoszenia do akcji Zwykły Bohater należy dokonać poprzez aplikację dostępną na stronie www.zwyklybohater.pl w terminie od 16.09.2012 r. do 28.10.2012 r.

Zgłoszenia przyjmowane są w trzech kategoriach:

Uczciwość

– historie w tej kategorii powinny przedstawiać osoby, które wykazały się szczerą uczciwością tam, gdzie jej brak mógł im przynieść wiele korzyści.

Inicjatywa

– w tej kategorii czekamy na historie osób, które wykazały się bezinteresowną inicjatywą i chęciąniesienia pomocy innym.

Bohaterstwo

– w tej kategorii czekamy na zgłoszenia osób, które wykazały się niezwykłą odwagą w niesieniu pomocy innym, w szczególności narażając własne zdrowie i życie.

Historię o zwykłym bohaterze można opisać lub przedstawić za pomocą filmu lub zdjęć.

 

2. WYBÓR 9 NOMINOWANYCH HISTORII

Spośród nadesłanych zgłoszeń specjalnie powołane jury wybierze 9 historii. Ich lista zostanie ogłoszona w jednym z odcinków programu Dzień Dobry TVN 12.11.2012 r. oraz zamieszczona na stronie akcji.

3. Głosowanie

Po ogłoszeniu werdyktu jury przybliżymy sylwetkę każdego z nominowanych bohaterów oraz jego historięna oddzielnej podstronie na www.zwyklybohater.pl.

Od 12.11.2012 r. na stronie www.zwyklybohater.pl rozpocznie się głosowanie internautów, które będzie trwać do Gali Finałowej, która rozpocznie się o godz. 20.00 w dniu 02.12.2012 r.

Głosowanie sms rozpocznie się 12.11.2012 r. i potrwa do 02.12.2012 r. Suma głosów uzyskanych poprzez wiadomości sms oraz głosów oddanych przez internautów pozwoli wyłonić zwycięzców – trzech Zwy kłych Bohaterów.

4. Gala finałowa

Gala Finałowa rozpocznie się 02.12.2012 o godz. 20.00 w Teatrze Narodowym w Warszawie. Transmisja z wydarzenia emitowana będzie przez telewizję TVN.

 

Zwykły Bohater – nagrody

Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma 200 000 zł.

Finałowe głosowanie wyłoni Zwykłego Bohatera w każdej z trzech kategorii – każdy z nich zostanie uhonorowany statuetką Fair Play i nagrodą w wysokości 200 000 zł.

 

Nagrody dla Finalistów:

Każdy finalista otrzyma statuetkę Fair Play.

Twarze akcji / Jury

Głównymi postaciami tegorocznej edycji akcji Zwykły Bohater są:

– Ambasador akcji Zwykły Bohater i Przewodniczący Jury Szymon Hołownia

– Wiceprezes Zarządu Banku BPH Mariusz Kostera