Znani i lubiani na UMCS

Pierwszym gościem na UMCS będzie Beata Tadla – dziennikarka telewizyjna i radiowa, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z prezentacji, wystąpień publicznych oraz medialnych.

Reklamy

 

Już 4 listopada br. o godz. 16.00 w Auli Instytutu Informatyki UMCS (I piętro, ul. Akademicka 9, Lublin) odbędzie się spotkanie inaugurujące cykl #MEETUP_UMCSxSANTANDER.

Pierwszym gościem na Uniwersytecie będzie Beata Tadla – dziennikarka telewizyjna i radiowa, trenerka specjalizująca się w szkoleniach z prezentacji, wystąpień publicznych oraz medialnych. Od 1991 roku związana  z mediami – prowadziła głównie programy informacyjne w największych stacjach telewizyjnych. W TVN była gospodynią m.in. głównego wydania Faktów, a w TVP – Wiadomości oraz programów publicystycznych. Autorka czterech książek oraz wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jest także zdobywczynią tytułów: „Mistrz Mowy Polskiej”, „Najlepiej Ubrana Kobieta Mediów”, „Osobowość Roku 2018”, „Charyzmatyczna osobowość w branży media”. Beata Tadla na UMCS wystąpi z przemówieniem poświęconym autoprezentacji, budowaniu własnej marki i konsekwentnemu dążeniu do obranych przez siebie celów.

20 listopada spotkamy się z Mateuszem Waligórą, specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety. Mateusz Waligóra szczególnym upodobaniem darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów oraz samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską pustynię Gobi – największą pustynię Azji i drugą po Saharze pustynię świata. Na naszej uczelni przedstawi prezentację na temat: Rowerami na Krańce Świata.

27 listopada na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie pojawi się Łukasz Krasoń – człowiek niekapitulujący przed niczym i przed nikim, dla którego wózek inwalidzki nie jest przeszkodą w realizacji nawet najśmielszych marzeń. Jest autorem licznych publikacji na temat pokonywania własnych ograniczeń oraz odzyskiwania siły w obliczu największych życiowych wyzwań. Występował nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych, Anglii czy Holandii. Pojawiał się na jednej scenie m.in. z Brianem Tracy, Mariuszem Szubą, Tomaszem Kammelem, Jurkiem Owsiakiem, Jackiem Walkiewiczem czy Kevinem Hoganem. W roku 2013 zaprojektował i z grupą przyjaciół zrealizował Ogólnopolski Konwój Rowerowy Wstań i Jedź, podczas którego w ciągu 44 dni przemierzył blisko 2500 km na specjalnym rowerze, motywując ludzi do działania.

4 grudnia naszą uczelnię odwiedzi ekipa blogerów i podróżników – Busem przez świat! Karol i Ola Lewandowscy to nie tylko doskonali podróżnicy, ale także autorzy filmów i książek podróżniczych. Odwiedzili ponad 60 państw na 5 kontynentach i charakterystycznymi kolorowymi busami przejechali ponad 500 tysięcy kilometrów. Zostali nagrodzeni tytułami Blog Roku 2014, Twórca Wideo Roku 2015, Traveler National Geographic 2018 i Bloger Roku 2019. W ramach spotkania ze studentami naszego uniwersytetu przedstawią prezentację poświęconą ich najnowszej podróży najbardziej kultową drogą Ameryki – Drogą 66.

 

Harmonogram spotkań w ramach cyklu #MEETUP_UMCSxSANTANDER:

• 4.11.2019 r. godz. 16.00 – Beata Tadla

• 20.11.2019 r. godz. 15.30 – Mateusz Waligóra

• 27.11.2019 r. godz.  15.30 – Łukasz Krasoń

• 4.12.2019 r. godz. 16.00 – Busem przez świat

Miejsce: Aula Instytutu Informatyki UMCS

ul. Akademicka 9, Lublin

 

Wszystkie spotkania mają charakter otwarty.

 

info, grafika: UMCS