22 maja 2024

Zniszczyli auta i pobili nastolatków za zajeżdżanie drogi – ZDJĘCIA

Pięciu agresorów powybijało szyby i zniszczyło lusterka w autach, w których siedziało 4 nastolatków. Następnie wyciągnęli młodych mężczyzn na zewnątrz i pobili.

Do zdarzenia doszło w minioną środę przed północą, na jednym z parkingów w miejscowości Siennica Nadolna. Kiedy czterech mieszkańców powiatu krasnostawskiego w wieku od 16 do 19 siedziało w autach, podeszło do nich kilku mężczyzn, którzy zaczęli wybijać szyby i niszczyć lusterka w pojazdach. Następnie wyciągnęli nastolatków na zewnątrz i ich pobili.

Krasnostawscy policjanci, przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, już następnego dnia zatrzymali w tej sprawie 6 osób. To mieszkańcy Krasnegostawu w wieku od 17 do 40 lat. Zatrzymani usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia mienia. Jeden z nich odpowie też za groźby. Swoje zachowanie tłumaczyli wcześniejszymi nieporozumieniami związanymi z zajeżdżaniem sobie drogi.

W piątek Sąd Rejonowy w Krasnymstawie, na wniosek Prokuratury i Policji, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Wobec 17-latka zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

Zgodnie z kodeksem karnym udział w bójce lub pobiciu zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 3, z kolei za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło i fot. KPP Krasnystaw)


Zobacz też:

40-tonowym zestawem bez prawa jazdy, przewoził 3 auta, tylko jedno było przymocowane – ZDJĘCIA

40-tonowym zestawem bez prawa jazdy, przewoził 3 auta, tylko jedno było przymocowane – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze