20 maja 2024

Zrobili bramę weselną i wszyscy wylądowali w szpitalu. Rekordzista miał 8 promili

Nieprzytomni, w stanie silnego upojenia alkoholowego trafili do szpitala 4 mężczyźni po tym, jak zorganizowali „weselną bramę”. Wszyscy mieli ponad 4 promile alkoholu, a rekordzista 8 promili.

 

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy został poinformowany telefonicznie przez personel medyczny, że do miejscowego szpitala trafiło czterech nieprzytomnych mężczyzn, znajdujących się w stanie głębokiego upojenia alkoholowego.

Skierowani do szpitala policjanci ustalili, że czterej mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku od 30 do 42 lat, zorganizowali tzw. „bramę weselną” dla znajomej młodej pary.

Zgodnie z przyjętym zwyczajem zatrzymali orszak weselny, uzależniając jego dalszą jazdę od wykupienia się przez „młodych”. Jedyną akceptowaną przez nich „walutą” był alkohol.

Państwo młodzi okazali niebywałą hojność, wręczając organizatorom bramy weselnej 10 półlitrowych butelek wódki. Ucieszeni takim obrotem spraw mężczyźni postanowili nie tracić czasu i rozpoczęli konsumpcję alkoholu na miejscu. W krótkim czasie przyjęli tak dużą ilość alkoholu, że stracili świadomość i konieczna była interwencja lekarska.

Szpitalne badania stanu trzeźwości wykazały, że wszyscy mają grubo ponad 4 promile alkoholu. Rekordzistą został 30-latek, u którego stężenie alkoholu w organizmie osiągnęło 8 promili.

 

(źródło: KMP Biała Podlaska)