Zuzanki ze Srebrnym Różańcem

HrubieszówGórecko Kościelne

Reklamy

W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 21 zespołów w kategorii „Zespoły stylizowane” oraz 9 chórów w kategorii „Zespoły chóralne”. Zespół ZUZANKI z Moniatycz otrzymał „Srebrny różaniec” czyli II nagrodę w kategorii zespołów stylizowanych.

W dniu 02.08.2009r. Zespół Śpiewaczy „Zuzanki” z Moniatycz działający przy GOK w Wołajowicach wziął udział w XIV Festiwalu Pieśni Maryjnej Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej w Górecku Kościelnym.

W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 21 zespołów w kategorii „Zespoły stylizowane” oraz 9 chórów w kategorii „Zespoły chóralne”. Nasz zespół otrzymał „Srebrny różaniec” czyli II nagrodę w pierwszej kategorii. Jest to dla nas wielki sukces, tym bardziej, że poziom festiwalu jest wysoki. Jury oceniające składa się z profesjonalistów. Jak wielka była nasza radość po odczytaniu werdyktu, trudno jest opisać słowami, takich emocji rzadko doświadcza się w życiu.

Na nasz repertuar składały się następujące utwory: pieśń Maryjna „Redemptoris Mater” oraz ulubiona piosenka zespołu „Z kraju słońca zmieszanego z wiatrem”. Oba utwory podobały się zarówno jury jak i publiczności, wiemy też, że były nagrywane podczas naszego występu przez publiczność.

info i foto
GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach

Zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009