19 czerwca 2024

Ślubowanie nowych policjantów. Będą służyć m.in. w Hrubieszowie

Wczoraj podczas uroczystej zbiórki w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Zasilą również szeregi hrubieszowskiej komendy.

Reklamy

 

Uroczyste ślubowanie nowych policjantów odbyło się w czwartek w sali konferencyjnej KMP w Lublinie. Rotę ślubowania złożyło 20 funkcjonariuszy: 15 mężczyzn i 5 kobiet. Nowych adeptów w szeregach lubelskiej Policji powitał Komendant Wojewódzkie Policji w Lublinie insp. Robert Szewc, który wręczył im legitymacje służbowe.

Wszyscy przyjęci dziś do służby policjanci pomyślnie przeszli przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego. Wykazali się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną.

Reklamy

Niebawem nowi funkcjonariusze wezmą udział w kilkumiesięcznym szkoleniu, po którym wrócą do swoich macierzystych jednostek. Zasilą szeregi komend w Lublinie, Chełmie, Białej Podlaskiej,  Rykach, Łukowie, Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim oraz  Oddziału Prewencji Policji.


Przy tej okazji przypominamy – SŁUŻBĘ W POLICJI MOŻE PEŁNIĆ:

Reklamy
  • obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • korzystający z pełni praw publicznych,
  • posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
  • posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
  • dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.

Mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Osoby zainteresowane służbą w Policji zapraszamy do odwiedzenia naszej strony. Pod poniższym linkiem znajdują się wszelkie informacje dotyczące doboru:

http://lubelska.policja.gov.pl/lub/praca-w-policji/13281,Rekrutacja-do-sluzby-w-Policji.html

 

Węcej zdjęć z uroczystości ślubowania policjantów >>źródło i fot. KWP Lublin / M.D-K.