100 bramek ligowych Artura Maca dla GKS Andoria z Mircza!

Artur Mac od najmłodszych lat cieszy się ze zdobywania bramek na boiskach piłkarskiej Zamojszczyzny. TKS „Huczwa” Tyszowce, Kryształ Werbkowice, ŁKS Korona Łaszczów, GKS Sparta Wożuczyn – gdzie się nie pojawiał, był gwarantem goli. 

Reklamy

Dziś mając już 43 lata nadal to robi! Dla Andorii Mircze, w której występuje od 2018 roku. W ostatnim meczu ligowym z KS Olender Sól Artur zdobył bramkę numer 100 w oficjalnych rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Lubelski Związek Piłki Nożnej o/Zamość. 

Artur Mac zapisał się już mocno w historii naszego klubu. Przeżyliśmy wspólnie awans do klasy okręgowej (król strzelców z 32 trafieniami), spadek do klasy A, pandemię, współpracę z trzema trenerami, a nawet próbę zakończenia kariery, do której podjęcia zmusiły „Dziadka” problemy zdrowotne. Na szczęście zdrowie nadal sprzyja i dzięki temu nadal możemy się cieszyć z kolejnych bramek zdobywanych dla zielono-białych. 

Reklamy

Takich statystyk jak ma Artur na naszym poziomie nie powstydziliby się najlepsi napastnicy na świecie! AM10 ma średnią 0,88 gola na mecz! 

Zdobyte przez „Maca” bramki nie oddają jednak w pełni jego zaangażowania w budowę klubu GKS Andoria Mircze. Od 2018 roku Artur wystąpił w 114 spotkaniach ligowych, a pierwszy mecz bez niego zagraliśmy 14 maja 2022 roku – to znaczy, że rozegrał 95 spotkań pod rząd, nie opuszczając w tym czasie żadnego naszego meczu. W sumie od początku pobytu w Mirczu Artur nie zagrał tylko w 3 meczach na 114, które się odbyły. Do tego dochodzą oczywiście mecze pucharowe (4 bramki) oraz liczne sparingi. 

Im starszy tym lepszy? W Ty przypadku chyba należy powiedzieć, że Artur Mac przez ponad 25 lat gry utrzymuje stały, wysoki poziom skuteczności. Cieszymy się niezmiernie, że zdrowie pozwoliło na odłożenie decyzji o zawieszeniu butów na kołku i że nadal Artur gra i zdobywa bramki dla Andorii. Oby jak najdłużej.

Artur w imieniu całej społeczności klubu GKS Andoria Mircze oraz Gmina Mircze dziękujemy i życzymy Ci zdrowia, ale również tego, abyś tak jak piętnastoletni chłopiec zaczynający seniorską przygodę z piłką nadal cieszył się ze zdobywanych goli! 

Jest tylko jeden! Król Artur jest tylko jeden! 

The One and Only – Aaartur Mac!!


Źródło – GKS Andoria Mircze, wyszukał – mak, grafika – str. Andorii Mircze


Zobacz też:

Hrubieszów: Ksiądz Tomasz Szady medalistą Mistrzostw Polski księży w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Ksiądz Tomasz Szady medalistą Mistrzostw Polski księży w tenisie stołowym [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →