Akademia Zamojska mistrzem Polski! [ZDJĘCIA]

Kolejny już sezon tenisiści Akademii Zamojskiej nie schodzą z podium Akademickich Mistrzostw Polski. Tym razem w finałowej rozgrywce w Gdańsku zdobyli kolejne Akademickie Mistrzostwo Polski.

Podopieczni Piotra Kostrubca wystąpili w składzie: Jakub Folwarski, Konrad Kulpa, Damian Węderlich i Jan Zandecki.

Zamojscy mistrzowie, przez fazę grupową, ćwierćfinał i półfinał – przeszli jak „burza”, wszystkie mecze wygrali 3:0. Sam finał z niezwykle mocną drużyną z Politechniki Gdańskiej był wspaniałym widowiskiem, wynik po czterech starciach – 2:2.

Do decydującego pojedynku wyszli: Jakub Folwarski (Akademia Zamojska i Sławomir Dosz (Politechnika Gdańska) – i tu się dopiero działo!

Cztery sety i 2:2 – ostatni decydujący set to niesamowite zagrana, walka o każdy punkt i dla wszystkich obserwujących stron niemal „zawał serca”. Jednak aktualny Akademicki Mistrz Europy Jakub Folwarski – wytrzymał tę „walkę nerwów” lepiej, niż przeciwnik i zwyciężył 5 seta na przewagi 14:12.

Kuba dodatkowo został wyróżniony nagrodą Mistrza Andrzeja Grubby – dla najlepszego zawodnika turnieju!