24 maja 2024

BKS Roztocze Mistrzem Polski!

Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród został zwycięzcą I Mistrzostw Polski w Piłce Błotnej. Był to historyczny tryumf, bo BKS został pierwszym Mistrzem Polski w tej dyscyplinie. BKS Roztocze, założony dopiero dwa miesiące temu, był jednym z faworytów do tytułu. Miłą niespodziankę sprawiły jednak rezerwy drużyny (BKS II), które zostały wicemistrzem Polski.

W finale, który był bratobójczym pojedynkiem, pierwsza drużyna BKS pokonała po strzałach Zbigniewa Masternaka kolegów z błotnego boiska 2:0. Klub z Krasnobrodu potwierdził świetną dyspozycję i udowodnił, że w tej chwili ma najsilniejszą kadrę w Polsce Na najniższym stopniu podium stanął Arsenal Lublin.

Krasnobrodzcy piłkarze dominowali także w tytułach indywidualnych. Królem Strzelców, z 4 strzelonymi golami, został Zbigniew Masternak (to także Najstarszy Zawodnik mistrzostw). Świetnie spisał się Wojciech Marczak z BKS Roztocze II, Najmłodszy Zawodnik turnieju, który został Najlepszym Napastnikiem i Strzelcem Najpiękniejszej Bramki (mocny i precyzyjny strzał z przewrotki w meczu z Arsenalem). Tytuł Najlepszego Pomocnika trafił do Tomasza Pakuły, Najlepszego Obrońcy do Wojciecha Kudełko, Najlepszego Bramkarza do Przemysława Czubata, a Najlepszego Zawodnika I Mistrzostw Polski do Dawida Kuczmaszewskiego (wszyscy BKS Roztocze). Tytuł Drużyny Fair Play trafił do BKS Roztocze II, kierowanego przez Michała Mękala.

– Były to pierwsze Mistrzostwa Polski w błocie, więc była to impreza nowatorska. Cieszę się jednak ze sporego zainteresowania kibiców (mecze obejrzało ok. 200 widzów). Mistrzostwa uważam za udane, było słonecznie, dopisali gracze i kibice, którzy solidnie dopingowali, a nawet momentami skandowali nazwiska. Po prostu… była świetna zabawa! Teraz trzeba myśleć o planach na przyszłość, nie możemy stanąć na laurach, żyć jedną imprezą i jednym tytułem. W dalekich planach myślę już z kolegami o kolejnych zawodach. Chciałbym, by za rok o tytuł Mistrza Polski powalczyło przynajmniej dwa razy więcej drużyn niż w roku obecnym. Dodam, że za kilka dni złożę kandydaturę Polski do organizacji Błotnych Mistrzostwa Świata, więc jest prawdopodobne, że w 2012 roku na Roztoczu będzie okazja do obejrzenia błotnych meczów z udziałem ponad 250 drużyn – powiedział po meczu Tomasz Pakuła, prezes BKS Roztocze Krasnobród.

Na zakończenie zawodnikom zostały wręczone medale Mistrzostw Polski, które wręczyli Wiesław Chmielowiec, Stanisław Jędrusina, Sławomir Zawiślak i Kazimierz Mielnicki oraz statuetki z tytułem „Działacz i Promotor Piłki Nożnej Błotnej w Polsce 2011”. Trafiły one do Tomasza Pakuły (założyciela BKS Roztocze), dwóch oficjalnych polskich drużyn grających w piłkę błotną – Błotnej Reprezentacji z Krakowa i BKS Roztocze Krasnobród, dziennikarzy Kamila Kusiera i Tomasza Tomczewskiego z Gazety Zamojskiej, redakcji Lubelskiej Piłki, Michała Furlepy (Dyrektora OSiR Biłgoraj), Mateusza Gielmudy (za udostępnienie działki na boisko w Krasnobrodzie), Urzędu Miasta i Gminy w Krasnobrodzie, Zbigniewa Masternaka (za szeroką promocję dyscypliny), Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasnobrodzie, Karola Jańczuk (oficjalnego fotografa BKS) i Krzysztofa Zuba (sędziego piłki błotnej).

Patronat Honorowy nad I Mistrzostwami Polski w Piłce Błotnej sprawowali: Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska, Przewodniczący Rady Powiatu Zamojskiego Kazimierz Mielnicki, Poseł na Sejm RP Sławomir Zawiślak, Starosta Zamojski Henryk Matej, Burmistrz Miasta i Gminy Krasnobród Wiesław Chmielowiec, Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla, Dyrektor OSir Biłgoraj Michał Furlepa i zamojski biznesmen Michał Malec. (TP)

Wyniki zawodów:

I miejsce: Błotny Klub Sportowy Roztocze Krasnobród
II miejsce: BKS Roztocze II
III miejsce: Arsenal Lublin

Najmłodszy Zawodnik: Wojciech Marczak
Najstarszy Zawodnik: Zbigniew Masternak
Król Strzelców: Zbigniew Masternak
Strzelec Najpiękniejszej Bramki: Wojciech Marczak
Drużyna Fair Play: BKS Roztocze II
Najlepszy Napastnik: Wojciech Marczak
Najlepszy Pomocnik: Tomasz Pakuła
Najlepszy Obrońca: Wojciech Kudełko
Najlepszy Bramkarz: Przemysław Czubat
Najlepszy Zawodnik: Dawid Kuczmaszewski

Tytuł „Działacz i Promotor Piłki Nożnej Błotnej w Polsce 2011”:
– Błotna Reprezentacja Kraków
– Błotny Klub Sportowy Roztocze
– Tomasz Pakuła
– Gazeta Zamojska: Kamil Kusier i Tomasz Tomczewski
– Michał Furlepa
– Mateusz Gielmuda
– Urząd Miasta w Krasnobrodzie
– Lubelska Piłka
– Zbigniew Masternak
– Ochotnicza Straż Pożarna Krasnobród
– Karol Jańczuk
– Krzysztof Zub.

GALERIA:

Więcej zdjęć…

Tutaj »

***

Info i foto:
BKS Roztocze