Celnicy z naszego regionu najlepsi w sportowej rywalizacji w roku 2013

Sportowa rywalizacja w Służbie Celnej w 2013 roku zakończyła się zwycięstwem zawodników Izby Celna w Białej Podlaskiej.

Reklamy

Sportowa rywalizacja w Służbie Celnej w 2013 roku obejmowała 9 dyscyplin: narciarstwo zjazdowe, szachy, biegi długodystansowe, pływanie, kolarstwo górskie, żeglarstwo, tenis stołowy, tenis ziemny i rajd bieszczadzki. W rywalizacji tej udział wzięły reprezentacje wszystkich izb celnych i MF.

W tabeli współzawodnictwa sportowego Służby Celnej w 2013 r. zwyciężyła Izba Celna w Białej Podlaskiej (103 punkty), przed Izbą Celną w Przemyślu (87 p.) i Izbą Celną w Katowicach (78 p.). Szef Służby Celnej Jacek Kapica wręczył dyrektorom trzech najlepszych izb puchary oraz wyróżnił osoby koordynujące działalność sportową w tych izbach, tj. Dariusza Duchnowskiego (Biała Podlaska), Ryszarda Ryfiaka (Przemyśl) i Andrzeja Lacela (Katowice). Wyróżnieni zostali także sportowcy roku. W roku 2013 tytuły te przypadły pływakom – Sylwii Kubackiej (IC Katowice) wśród kobiet i Michałowi Radziszewskiemu (IC Białystok) wśród mężczyzn.

Zwycięstwo Izby Celnej w Białej Podlaskiej to drugi jej triumf w sportowym współzawodnictwie Służby Celnej (poprzedni w 2010 r.). Sportowcy z bialskiej izby celnej od lat plasują się na czołowych miejscach mistrzowskich rozgrywek ze zwycięstwami włącznie. Mimo że w 2013 roku rywalizacja nie obejmowała zmagań w grach zespołowych, to w dotychczasowej kilkunastoletniej historii współzawodnictwa był to rok najbardziej obfity w medale.

Bialscy celnicy w klasyfikacjach drużynowych zdobyli 6 medali (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy) zwyciężając  w szachach, tenisie stołowym i rajdzie bieszczadzkim. Dziewiętnaście zdobytych medali (6-6-7) w indywidualnych zmaganiach to też liczba rekordowa. Słowa uznania należą się oczywiście wszystkim (nie tylko medalistom), którzy reprezentowali bialską izbą celną w krajowej rywalizacji, bo na końcowy wynik składają się nie tylko osiągnięcia medalowe.

Pełna tabela współzawodnictwa sportowego  w 2013 r. oraz sportowy kalendarz na 2014 r. na stronie:

http://www.cezrf.pl/sport-i-rekreacja,m,mg,1,160.html

 

źródło: Izba Celna w Białej Podlaskiej