Alarm bombowy w Trójce. Zadzwoniły na policję, bo nie chciało im się siedzieć w szkole

Hrubieszowscy kryminalni, po upływie niespełna godziny od zgłoszenia, ustalili i zatrzymali trzy nieletnie, które dzisiaj przed godziną 10:00 zadzwoniły do dyżurnego policji z fałszywą informacją, że w jednej z hrubieszowskich szkół ma znajdować się bomba. Teraz dwie 13-latki i ich 14-letnia koleżanka odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Reklamy

 

Dzisiaj przed godziną 10:00 dyżurny hrubieszowskiej policji odebrał telefon alarmowy. W słuchawce usłyszał głos młodej dziewczyny, która prosiła o natychmiastowy przyjazd policji, ponieważ jak wynikało z jej zgłoszenia w jednej z miejscowych szkół ma znajdować się bomba. Na miejsce udali się policjanci, a także inne służby ratownicze: Straż Pożarna, załoga karetki pogotowia.
 
Po niespełna godzinie od zgłoszenia, hrubieszowscy kryminalni ustalili sprawcę fałszywego alarmu. Jak się okazało 3 uczennice tejże szkoły, dwie 13-latki i ich 14-letnia koleżanka, postanowiły zadzwonić na policję, bo nie chciało im się siedzieć w szkole na zajęciach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że dzwoniła jedna z 13-latek z telefonu pożyczonego od 14-letniej koleżanki.
 
Teraz wszystkie 3 nieletnie za swój wybryk odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.
 
 
 
źródło: KPP Hrubieszów (EK.)
 
 
Portal LubieHrubie, jako pierwszy podal informację o alarmie bombowym w Trójce: