Udany start lekkoatletów Unii Hrubieszów w Lublinie

W dniu 11.01.2014 r. w hali przy ul. Wojciechowskiej w Lublinie odbyły się Halowe Lekkoatletyczne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzieżowców i Juniorów oraz w grupie Juniorów Młodszych i Młodzików. Dobre wyniki z Unii Hrubieszów uzyskali szczególnie Julia Kudyk, Oliwia Wołyniec, Michał Łopocki, Michał Klimowicz i Aleksander Polikowski. Przed lekkoatletami następne starty, w tym Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych!

Reklamy


Halowe Mistrzostwa Województwa

Lublin, 11 stycznia 2014 r.  

 

Kobiety/Dziewczęta

 

60 m – el. Bieg 4/5                                                                         


1    Kudyk Julia 2000 MKS Unia Hrubieszów 8.59

2    Chromińska  Joanna 98 KS Agros Zamość 9.01

3    Mazurek Oktawia 99 AZS UMCS Lublin 9.05

4    Wrońska Ewa 98 MKS Unia Hrubieszów 9.08

5    Ciechanowska Magdalena 99 AZS UMCS Lublin 9.14

      Witkowska Natalia 98 KS Wisła Puławy DNS

 

60 m – Finał – Juniorki Młodsze i młodziczki


1    Przytuła  Paulina 97 KS Agros Zamość 8.40

2    Sochaj  Izabela 97 KS Agros Zamość 8.40

3    Grochowska Magdalena 97 MKS Start Lublin 8.54

4    Kudyk Julia 2000 MKS Unia Hrubieszów 8.66

5    Demianiuk Roksana 99 AZS UMCS Lublin 8.68

      Żuk  Natalia 98 KS Agros Zamość DNS

 

600 m – Bieg 2/3 – Młodziczki


1    Horoszko Marta 99 AZS UMCS Lublin 2:00.10

2    Wołyniec Oliwia 99 Unia Hrubieszów 2:00.28

3    Tarkowska Klaudia 99 AZS UMCS Lublin 2:02.15

4    Waś Karolina 99 MKS Unia Hrubieszów 2.07.93

5    Chmielecka Weronika 99 RLMKS Orlęta Radom 2:09.13

6    Barańczuk Karolina 99 Unia Hrubieszów 2:11.09

7    Flaks Dominika 2001 Unia Hrubieszów 2:18.25

8    Richter Aleksandra 2001Unia Hrubieszów 2:19.03

 

600 m – Bieg 3/3 – Młodziczki


1    Obzejta Patrycja 99 AZS UMCS Lublin 1:56.32

2    Panasiuk Zuzanna 2000 AZS UMCS Lublin 1:57.84

3    Labbe Andżelika 99 MKS Mechanik Włodawa 2:02.72

4    Horszczaruk Julia 2000 MKS Mechanik Włodawa 2:06.12

5    Kołodziejczyk Sylwia 99 AZS UMCS Lublin 2:07.01

6    Gajewska Karolina 2001 Unia Hrubieszów 2:11.98

7    Kudyk Elżbieta 2001 Unia Hrubieszów 2:14.59

      Wereszczyńska  Agata 99 MKS Mechanik Włodawa DNS

 

Mężczyźni/Chłopcy

 

60 m – el. Bieg 5/6 – open


1    Łopocki Michał 96 MKS Unia Hrubieszów 7.32

2    Mandziuk  Kamil 97 KS Agros Zamość 7.73

3    Klimowicz Michał 2000 Unia Hrubieszów 7.80

4    Gajewski Karol 99 AZS UMCS Lublin 7.84

5    Lipiński Sebastian 98 MKS Żak Biała Podlaska 7.89

6    Karwowski Adrian 98 AZS UMCS Lublin 7.93

 

600 m- Bieg 1/3 – open


1    Kosyk Arkadiusz 96 Mechanik Włodawa 1:36.67

2    Kalisz Adam 94 MKS Żak Biała Podlaska 1:36.95

3    Łopocki Michał 96 Unia Hrubieszów 1:37.96

4    Polikowski Aleksander 98 Unia Hrubieszów 1:39.70

5    Łoza Dawid 98   Unia Hrubieszów 1:44.66

6    Kaczanowski Bartłomiej 97 Unia Hrubieszów 1:46.99

      Baranowski Michał 98 Unia Hrubieszów DNS

 

600 m – Bieg 3/3 – juniorzy młodsi i mlodzicy

 

1    Połynkin Dawid 99 UKS Ogar Orchówek 1:45.49

2    Kurec Piotr 97 MKS Mechanik Włodawa 1:47.31

3    Kalisz Bartłomiej 99 MKS Żak Biała Podlaska 1:48.56

4    Piskała Dawid 99 UKS Ogar Orchówek 1:54.81

5    Zubik Kamil 2000 AZS UMCS Lublin 2:03.17

6    Duda Andrzej 2001 Unia Hrubieszów 2:12.80

 

Osoby pełniące funkcje kierownicze na w/w zawodach

 

1. Edward Wiśniewski sędzia główny zawodów

2. Jerzy Hiller sędzia główny biegów

3. Andrzej Jędras starter

4. Józef Kałuski sędzia główny skoków (wzwyż)

5. Monika Turczyn sędzia główny (w dal, trójskok)

6. Piotr Teterycz, Mikołaj Marczyk pomiar czasu (fotofinisz)

7. Jerzy Wierzchowski sekretariat

8. Andrzej Szeniawski spiker zawodów

 

Pomiar czasu – fotofinisz „Lynx”

 

Pełny komunikat na stronie internetowej LOZLA

 


Trener MKS „Unia” w Hrubieszowie – mgr Tomasz Magdziak:

– Witam, w załączniku przesyłam dla LubieHrubie komunikat z hali i kilka zdjęć. Jak się nie mylę to na 60m rekord powiatu do lat 14 (mak – i tak się okazało) poprawił Michał Klimowicz. Julka Kudyk nabiegała 8.59 el. i 8.66 f, no i była taką małą niespodzianką, bo znalazła się w finale z juniorkami młodszymi

Michał Łopocki mocno przysnął na starcie i tylko 7.32, ale 600m pobiegł ok., nawet ze sporym zapasem sił na finiszu.

Startowali młodzi z rocznika 2001, było to raczej takie przetarcie i zachęta do treningów, większość z nich jedzie do Warszawy i tam pobiegną 300m. Najlepsza z nich Flaks Dominika zaliczyła wywrotkę i się mocno poobdzierała, stąd słabszy czas. Bardzo dobrze spisała się Oliwia Wołyniec, (choć dała się minąć na mecie), bieg na początku za wolny, myślę, że stać ją było na 1.58 min.

 

Następne starty lekkoatletów Unii to:

18.01 w Warszawie: Polikowski 600m, Łopocki 300m no i inni

24.01- Mistrzostwa Polski Juniorów: Łopocki  el. w biegu na 400m

25.01-Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: Polikowski el. 600m

i na tym koniec sezonu halowego.

 

Halowe Mistrzostwa Powiatu planuję zrobić zaraz po feriach zimowych, pomiędzy 3 a 11 lutym, zapraszam do sędziowania, (ale pewnie nie będzie płacone).

Obozu zimowego tradycyjnego nie będzie, oczywiście z powodów finansowych, czy będzie dochodzeniowy, tego jeszcze nie wiem. Od 1 lutego 2014 r. trenerem sekcji lekkoatletycznej będzie również Mirosław Kamień. Co do trenera od rzutów to na dzień dzisiejszy nie ma na to najmniejszych szans (brak pieniędzy i kandydatów). Tegoroczna dotacja na klub ma być mniejsza, ale w przyszłości może, coś się ruszy w tym temacie. Co do opieki nad grupą, po mojej operacji, to najpierw pogadam z Mirkiem czy się nie zajmie, jak nie będzie miał czasu, to pomoc mile widziana? Pozdrawiam!

 


Tabele najlepszych w halowej lekkoatletycznej historii powiatu hrubieszowskiego.

 

Kobiety/Dziewczęta

 

60 m – pomiar elektroniczny

 

1. Brzozowska Dorota ZS 1 Hrubieszów 7,83 sek. 1989

2. Szczepańska Anna ZS 2 Hrubieszów 7,98 1977

3. Dąbrowska Sylwia ZS 3 Hrubieszów 8,00 2003

4. Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 8,02 2004

5. Pyc Edyta ZS 2 Hrubieszów 8,17 1990

6. Kuniczuk Małgorzata ZS 2 Hrubieszów 8,18 1989

16. Kwiatkowska Anna ZS 3 Hrubieszów 8,54 1990

17. Lewenda Monika ZS Turkowice 8,54 1998

18. Doroszczuk Magdalena G. 2 Hrubieszów 8,55 2008

19. Kudyk Julia ZSM 2 G. Hrubieszów 8,59 2014

38. Bielecka Katarzyna G. 2 Hrubieszów 9,04 2000

39. Borsuk Angelika G.ZS2 Hrubieszów 9,04 2005

40. Jureczko Agnieszka ZS 3 Hrubieszów 9,05 1999

41. Wrońska Ewa G. Horodło 9,08 2014

 

600 m – pomiar elektroniczny i ręczny

 

1. Muzyczuk Małgorzata ZS 2 Hrubieszów 1:38,0 min.1980 r.

2. Mil Beata ZS 3 Hrubieszów 1:40,07 1983

3. Turzyńska Elżbieta ZS 2 Hrubieszów 1:41,15 1984

4. Klik Małgorzata ZS 1 Hrubieszów 1:41,56 1996

5. Korzeniowska Barbara ZS 2 Hrubieszów 1:41,8 1978

6. Kuniczuk Małgorzata ZS 2 Hrubieszów 1:41,89 1988

35. Doroszczuk Magdalena SP 2 Hrubieszów 1:59,71 2006

36. Wołyniec Oliwia ZS 2 G. Hrubieszów 2:00,28 2014

43. Staroń Ada ZS 1 Hrubieszów 2:07,90 2008

44. Waś Karolina ZS 2 G. Hrubieszów 2:07,93 2014

47. Kardasz Aleksandra G. Horodło 2:10,06 2006

48. Barańczuk Karolina ZSM 2 G. Hrubieszów 2:11,09 2014

49. Gajewska Karolina ZSM 3 SP Hrubieszów 2:11,98 2014

50. Kudyk Elżbieta ZSM 1 SP Hrubieszów 2:14,59 2014

51. Wiśniewska Katarzyna SP 3 Hrubieszów 2:17,99 2007

52. Flaks Dominika ZSM 1 SP Hrubieszów 2:18:25 2014

53. Richter Aleksandra ZSM 3 SP Hrubieszów 2:19,03 2014

 

Mężczyźni/Chłopcy

 

60 m – pomiar elektroniczny

 

1. Naja Tomasz ZS 2 Hrubieszów 7,20 sek. 1986

2. Magdziak Tomasz ZS 1 Hrubieszów 7,20 2002

3. Łopocki Michał ZS 2 Hrubieszów 7,27 2013

4. Krzyżanowski Andrzej ZS 2 Hrubieszów 7,30 1992

5. Wróbel Radosław ZS 1 Hrubieszów 7,31 2006

6. Stajszczyk Dominik ZS 3 Hrubieszów 7,35 1998

30. Butkiewicz Łukasz G.ZS 2 Hrubieszów 7,79 2006

31. Cieniuch Kamil ZS 1 Hrubieszów 7,80 1994

32. Klimowicz Michał ZSM 2 G. Hrubieszów 7,80 2014

 

600 m – pomiar elektroniczny i ręczny

 

1. Kitliński Piotr ZS 2 Hrubieszów 1:22,67 1991

2. Kudyk Marek ZS 1 Hrubieszów 1:26,12 1994

3. Kudyk Janusz ZS 1 Hrubieszów 1:26,55 1994

4. Szumiata Artur ZS 2 Hrubieszów 1:26,7 1981

5. Grzyb Wiesław ZS 2 Hrubieszów 1:27,5 1981

6. Kamień Mirosław ZS 3 Hrubieszów 1:28,11 1991

10. Mielniczuk Jakub G. 2 Hrubieszów 1:34,60 2011

11. Łopocki Michał ZS 2 Hrubieszów 1:37,96 2014

12. Polikowski Aleksander ZS 3 Hrubieszów 1:39,70 2014

13. Łoza Dawid Unia Hrubieszów 1:44,66 2014

14. Kaczanowski Bartłomiej Unia Hrubieszów 1:46,99 2014

 


Halowe rekordy powiatu

 

Kobiety/Dziewczęta

 

60 – pomiar elektroniczny

 

13 lat    Paczała Justyna SP 2 Hrubieszów 8,88  1999

14 lat    Grzyb Edyta SP 3 Hrubieszów 8,40        1999

15 lat    Teterycz Aneta G 3 Hrubieszów 8,28     2005

 

Mężczyźni/chłopcy

 

60 – pomiar elektroniczny

 

13 lat  Suchecki Dariusz SP 1 Hrubieszów 8,73 2000

14 lat  Czarnecki Piotr G. 2 Hrubieszów 7,93  2001

14 lat Klimowicz Michał ZSM 2 G. Hrubieszów 7,80 2014

15 lat  Sidor Michał G. 2 Hrubieszów 7,54 2004

 

– poprzedni rekord powiatu do lat 14 należał do Piotrka Czarneckiego z G. 2 Hrubieszów i wynosił 7,93 sek. od 15 grudnia 2001 roku, czyli rekord pozostał przy uczniu z tej samej szkoły, brawo!

 

600 – pomiar elektroniczny

 

13 lat Duda Andrzej ZSM 1 SP Hrubieszów 2:12,80 2014                              

14 lat  Nikt nie biegał                                                                                            

15 lat  Nikt nie biegał                                                                                            

16 lat  Kitliński Piotr LO Hrubieszów 1:26,66 1988

 

Andrzej Duda ustanowił zupełnie nowy rekord, ponieważ wcześniej nikt nie biegał mając 13 lat.

 

Zdjęcia – Tomasz Magdziak

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – z nr 99 Oliwia Wołyniec Unia Hrubieszów.