23 września 2023

Grad medali dla Uczelni Państwowej Zamość – ZDJĘCIA

Sukcesem dla zawodników drużyn Uczelnia Państwowa Zamość zakończyły się Mistrzostwa Województwa Seniorów i Młodzieżowców w tenisie stołowym. Podopieczni i podopieczne trenera Piotra Kostrubca zdobyli łącznie 13 medali. Ponadto Karolina Lalak i Marcin Litwiniuk wywalczyli awans na Mistrzostwa Polski Seniorów, natomiast Aleksandra Osuch awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. 

Reklamy

Rozgrywki odbywały się w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. Zawody były szansą na zdobycie kwalifikacji do udziału w Mistrzostwach Polski oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Zawodniczki i zawodnicy drużyn Uczelnia Państwowa Zamość wykorzystali tę możliwość i zajęli miejsca na najwyższych stopniach podium. 

Karolina Lalak zdobyła złoto w singlu i wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski Seniorów. Ponadto zdobyła srebrny medal w mikście i brązowy w grze deblowejz Klaudią Kusińską. 

Reklamy

Aleksandra Osuch zdobyła złoty medal w singlu młodzieżowców oraz srebrny medal w grze deblowej w rozgrywkach seniorów i młodzieżowców. Zdobyła także srebro w grze mieszanej. Złoty medal w singlu młodzieżowców dał jej awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w Gliwicach. 

Wiktoria Puzio zdobyła srebrny medal w rozgrywkach seniorskich w deblu, a także srebrny medal w deblu młodzieżowców. Do tego wywalczyła również dwa brązowe medale: w mikście oraz w grze pojedynczej. 

Reklamy

Spośród panów najlepiej spisał się Marcin Litwiniuk, który zdobył tytuł Mistrza Województwa Lubelskiego, złoty medal i awans do Mistrzostw Polski Seniorów w Arłamowie. Ponadto wspólnie z Pawłem Koziełem zdobył złoty medal w grze deblowej. 

Paweł Kozieł poza złotem w deblu, zdobył również srebrny medal w singlu oraz brązowy w mikście. 

Mistrzostwa Województwa Seniorów i Młodzieżowców w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej odbyły się 14 marca 2021 r. w Niedźwiadzie.


(info i fot. UPZ Zamość / Skafander)


Zobacz też:

Mateusz Oleszczuk i Szymon Wanarski zawodnikami Kryształu. Kadra drużyny z Werbkowic na rundę wiosenną

Mateusz Oleszczuk i Szymon Wanarski zawodnikami Kryształu. Kadra drużyny z Werbkowic na rundę wiosenną

LubieHrubie na Instagramie