27 kwietnia 2024

HLK coraz bliżej rundy play-off

W niedzielę w hali miejscowego Kościuszki rozegrano VIII kolejkę sezonu 2015 Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki. Tradycyjnie rozegrano 3 spotkania, w których jak zwykle nie zabrakło emocji i serca zostawionego na boisku.

W pierwszym meczu, zajmująca 2 pozycję w tabeli Warka pokonała outsiderów z Jedynki 61:32 (8:6, 12:7, 22:8, 21:11). Pierwsza kwarta nie zapowiadała tak łatwego zwycięstwa Warki, która ciągle nie może otrząsnąć się z niemocy rzutowej. Wygrana tylko 2 pkt I kwarta zapowiadała ciężką przeprawę z odbijającymi się od dna po ostatniej wygranej gimnazjalistami. Warka mozolnie rozpędzała się, z każdą kwartą budując przewagę. Skutecznie pod koszami zagrał Kański (12 pkt), nieźle funkcjonowała zbiórka i co dziwne również kontratak, Szumiata(14 pkt) i Lipski(18 pkt) – Warkowicze dużo szybciej poruszali się po boisku od swoich dużo młodszych przeciwników. Na obronę Jedynki może świadczyć to, iż nie wystąpili w optymalnym składzie oraz  że zostawili sporo sił w piątkowych zmaganiach rejonowych, w których ulegli kolegom z Trójki. Dobry mecz zagrał tylko Momot (20 pkt) jednak na Warkę było to zdecydowanie za mało, całkowicie zawiedli za to wysocy Jedynki Krawczuk (2 pkt) i Jaros (0 pkt).

Najwięcej emocji przyniosło drugie spotkanie wieczoru. Staszic pokonał po dogrywce Trójkę 44:41 (10:8, 7:14, 6:10, 15:6, OT 6:3) rewanżując się młodszym kolegom za solidne lanie w pierwszej rundzie. Mecz był bardzo zacięty. Po udanym początku Staszica pałeczkę przejęli Trójkowicze wyprowadzając swoją drużynę na 9 pkt przewagę po III częściach meczu. Wydawało się, że panują nad sytuacją a kolejna wygrana padnie ich łupem. Nic bardziej mylnego, Staszic IV kwartę zagrał koncertowo, celnie trafiając z półdystansu i kończąc szybkie ataki. Trójka jakby zupełnie straciła koncept gry, a skuteczność pozostawiała wiele do życzenia. Licealiści doprowadzili do remisu 38:38 i do rozstrzygnięcia potrzebna była 5 minutowa dogrywka. W niej rzut Szlonzaka i 2 kontry Łopockiego zagwarantowały wygraną Staszica w tym ciekawym i emocjonującym meczu.

W ostatnim meczu VIII kolejki sensacji nie było. Ogólniak nie dał najmniejszych szans Kościuszce wygrywając 51:29 (19:8, 12:3, 10:9, 10:9) podtrzymując serię 4 wygranych w ostatnich meczach pomiędzy tymi drużynami. Świetnie zagrał Jóźwiak, który był nie do zatrzymania pod obu koszami i sam rzucił tyle punktów co cała drużyna Kościuszki. Kilka szybkich kontr  Popławskiego (11 pkt), kilka udanych rzutów spod kosza Czerniaka (9 pkt) i kolejna wygrana Mistrzów Rejonu stała się faktem. Kościuszko odpowiedział tylko niezłą grą Dąbrowskiego (8 pkt) i Sacharczuka (14 pkt). Braku na boisku kontuzjowanego Cheli nie da się nie zauważyć. Miejmy nadzieję, że na rundę play-off wróci do gry.

Na następną, wiosenną już kolejkę zapraszamy ponownie do hali ZS Nr3 Kościuszko – niedziela 22.03.2015r. godz.16.00.