24 maja 2024

II Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym

Hrubieszów

Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” oraz Szkoła Podstawowa Nr 3 zapraszają wszystkich chętnych na drugi turniej z cyklu Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym. Zawody odbędą się w niedzielę 12 grudnia w sali Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie.

W drugim turnieju gramy o Puchar Starosty oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie oraz firmę Foto Lab Fuji – T. B. Marchlewscy.

Więcej o turnieju w komunikacie Grand Prix.

Organizator Krawczuk Zbigniew

KOMUNIKAT
GRAND PRIX HRUBIESZOWA W TENISIE STOŁOWYM

Organizatorzy:
Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” Hrubieszów
Szkoła Podstawowa nr 3 Hrubieszów

Sponsorzy Grand Prix:
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Foto Lab Fuji – T. B. Marchlewscy
Bank BGŻ
Supermarket Kaufland

Termin:
Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym, to cykl sześciu imprez (pięciu eliminacyjnych turniejów rankingowych + turniej finałowy). Zawody będą rozgrywane od listopada 2010 r. do kwietnia 2011 r. z częstotliwością jednego turnieju na miesiąc. Najbliższy turniej odbędzie się 12 grudnia, początek gier o godz. 11.00 (od godz.10.00 przyjmowanie zgłoszeń oraz rozgrzewka, godz. 10.45 losowanie).

O terminach następnych turniejów, organizator informował będzie na bieżąco w trakcie turniejów oraz na stronie internetowej.

Cel:
Popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja środowiska tenisa stołowego.

Uczestnictwo:
Grand Prix w sezonie 2010/2011 rozgrywane będzie w jednej kategorii otwartej – open (dla wszystkich uczestników bez względu na wiek).

Miejsce:
Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie

System rozgrywek:
Zawody będą rozgrywane systemem rosyjskim. W każdym turnieju gramy o wszystkie miejsca (każdy zawodnik rozegra minimum cztery gry).

Punktacja turniejów rankingowych:

M-ce – Punkty:
1. – 100
2. – 90
3. – 80
4. – 70
5. – 65
6. – 60
7. – 55
8. – 50
9. – 48 10.- 47 itd do miejsca 50 >. – 1

Punkty zdobyte w turnieju finałowym mnoży się x 2.

W turnieju finałowym mogą wziąć udział tylko i wyłącznie zawodnicy, którzy wystąpili co najmniej w dwóch turniejach rankingowych.

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są punkty z jakimi zawodnicy przystąpią do turnieju finałowego + punkty z turnieju finałowego.

W przypadku takiej samej ilości punktów w klasyfikacji z poprzedniego turnieju, liczy się suma wszystkich wyższych miejsc we wcześniejszych zawodach.

W przypadku, gdy dwóch bądź więcej zawodników po turnieju finałowym sklasyfikowanych będzie z taką samą ilością punktów o kolejności końcowej decyduje pozycja w turnieju finałowym.

Zgłoszenia:
Zgłoszenia przyjmowane są w miejscu rozgrywania zawodów, godzinę przed każdym turniejem. Zgłoszenia przyjmowane będą również w tygodniu poprzedzającym turniej pod adresem e-mailowym: krawczukz@o2.pl lub pod numerem telefonu 695 731 658.

Sprzęt:
Turnieje rozgrywane będą na 9 stołach.
Obowiązuje strój sportowy.

Nagrody:
Organizatorzy przewidują puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników końcowej klasyfikacji. Pula nagród zostanie określona oficjalnie przed turniejem finałowym (uzależniona od pozyskania środków finansowych od sponsorów). Poszukujemy sponsorów, którzy ufundują nagrody na poszczególne turnieje.

Wpisowe:
Wpisowe do każdego turnieju wynosi 5 zł. od osoby dorosłej, 3 zł. od ucznia szkoły średniej oraz 2 zł. pozostali.

Partner medialny:
Portal LubieHrubie – www. LubieHrubie.pl

***

PREZES
UKS „OGÓLNIAK”
Krawczuk Zbigniew