Klaudia Witkowska Wicemistrzynią Polski LZS w podnoszeniu ciężarów

Przez trzy dni (24-26 maja br.) w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju rywalizowała młodzież w ramach Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów do15 i 17 lat. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy trenujący w powstałej niedawno sekcji podnoszenia ciężarów w Mirczu a reprezentujący barwy Unii Hrubieszów.

Klaudia Witkowska zdobyła srebrny medal wynikiem w dwuboju 87 kg (37+50), Michał Koc startujący w kategorii wagowej do 50 kg zajął V miejsce wynikiem 99 kg (44+55) Łukasz Skiba wywalczył również V miejsce startując w kategorii wagowej do 77 kg wynikiem 124 kg (53+71).

Występ naszych zawodników należy uznać za duży sukces, ponieważ trenują zaledwie od kilku miesięcy, a wyniki uzyskane przez nich zachęcą innych do uprawiania tej dyscypliny sportu.

Gratulujemy znakomitych wyników i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: Andrzej Lizun/ UG Mircze

fot: Andrzej Lizun i OSiR Biłgoraj