28 kwietnia 2024

Komunikat PALPSM

Hrubieszów

W pierwszym meczu zaskakujący tie-break, gdyż ostatnie występy Horodła były bardzo słabe, a Dołhobyczów z czterema „ligowcami”. MVP dla Sławka Kamysa. Drugi mecz walkowerem dla Horodła.

***

Komunikat z kolejki przedostatniej rozgrywanej w dniu 6 grudnia

KOMUNIKAT – plik do pobrania »

Oto wyniki poszczególnych meczów:

Dołhobyczów – LO Horodło 2:1 (23:25, 25:16, 15:6)
Nauczyciele – LO Horodło 0:2 (0:25, 0:25) walkower
Kościuszko – Dołhobyczów 1:2 (23:15, 25:17, 7:15)
Pawex – Prywaciarz 2:0 (25:14, 25:21)
ZS nr 1 – Pawex 0:2 (12:25, 20:25)
Prywaciarz – ZS nr 4 2:0 (25:0, 25:0) walkower
ZS nr 4 – ZS nr 1 0:2 (0:25, 0:25) walkower
AT Orlen Gaz – Kościuszko 2:0 (25:23, 25:15)

***

Drugi mecz walkowerem dla Horodła.

W trzecim meczu pierwszy set dla Dołhobyczowa. Wymiana ciosów w secie drugim: 13 ataków punktowych Dołhobyczów i 13 ataków punktowych Kościuszko, do tego 5 bloków Kościuszki i wygrana seta. W tie-breaku 8 błędów własnych Kościuszki, 4 błędy Dołhobyczów i po meczu – 15:7 wygrywa Dołhobyczów. MVP dla Sławka Kamysa, ale bardzo dobra gra Grzyba i Tytuły. Taktyka gry Kościuszki prosta, jak budowa cepa – piła na tych dwóch i atak. Na Dołhobyczów za prosta i jak się okaże, na Orlen też.

Pawex wygrywa z Prywaciarzem, ale nie pokazuje niczego wielkiego w tym meczu.
MVP dla Adriana Oleszczuka.

W kolejnym meczu Pawex wygrywa gładko z ZS nr 1, ale również nie gra tak, jak nas widzów przyzwyczaił. 6 grudnia to ewidentnie słaby dzień Pawexu. Trudności z wyborem MVP – jury stawia na tego, kto popełniał najmniej błędów – Wojciecha Poteruchę. W tabeli Pawex jednak przewodzi bez straty seta i z 4 punktami przewagi.

W kolejnym meczu Prywaciarz walkowerem pokonuje ZS nr 4.

Podobnie ZS nr 1 wygrywa walkowerem.

Ostatni mecz dla Orlenu, który wybił z głowy młodym Kościuszkowcom, że mogą z nim wygrać. Kościuszko może się tłumaczyć nieobecnością środkowego Macieja Nowosada, co znacznie osłabiło jego grę. Orlen zabiera nagrodę MVP dla Grześka Barczuka. Barczuk kilkakrotnie zatrzymany blokiem, ale to on napędzał najwięcej strachu swoim byłym kolegom z Kościuszki. Wyróżniali się też Łukasz Hołownicki i libero Jacek Naja.

***

TABELA

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

Ostatnia kolejka w dniu 13 grudnia

Kościuszko osłabiony brakiem dwóch podstawowych graczy stanie naprzeciwko Pawexowi. Najciekawiej zapowiada się mecz Pawex – Dołhobyczów, gdyż ten drugi zamierza przywieźć 4 aktualnie grających w ligach siatkarzy oraz dwóch Klajne – Macieja i Marcina, którzy obecnie nie są nigdzie zgłoszeni. Interesujące może też być spotkanie Staszic – LO Horodło.