Komunikat z rozgrywek PSALM z dnia 9 listopada

Hrubieszów

Pierwszy mecz kolejki nie przyniósł widzom zawodu. Spotkały się dwie pretendujące do tytułu mistrza ligi drużyny. AT Orlen Gaz i Walczaki Dołhobyczów. Walczaki przyjechali w najsilniejszym chyba zestawieniu.

Wyniki meczów:

AT Orlen Gaz – Walczaki Dołhobyczów 0:2 (17 : 25, 19 : 25)
Walczaki Dołhobyczów – Prywaciarz 2:0 (25 : 15, 25 : 18)
UKS Ogólniak – AT Orlen Gaz 0:2 (22 : 25, 17 : 25)
ZS nr 1 – LowH 2:0 (25 : 22, 25 : 18)
UKS Ogólniak – ZS nr 1 2:0 (25 : 10, 25 : 22)

Pierwszy mecz kolejki nie przyniósł widzom zawodu. Spotkały się dwie pretendujące do tytułu mistrza ligi drużyny. AT Orlen Gaz i Walczaki Dołhobyczów. Walczaki przyjechali w najsilniejszym chyba zestawieniu. W Orlenie brakowało min. młodego Kopczyńskiego i Hołownickiego Łukasza. Walczaki mecz zaczęli od b. wysokiego prowadzenia 6 : 0. Nie oddali go do końca seta. Drugi set był bardziej wyrównany, ale też przebiegał pod dyktando Dołhobyczowa. Zawodnicy zwycięskiej drużyny dominowali w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Świetnie grali blokiem powstrzymując ataki Oliwiaka, Naji, Kopczyńskiego czy Czerniaka, którzy momentami byli bezsilni. Dobrze bronili w polu. Niemal koncertowo grał Jabłoński Piotr (jeśli ktoś jeszcze miał wątpliwości, kto jest najlepszym rozgrywającym w Powiecie, to już ich nie powinien mieć). Uruchamiał bardzo skutecznych: Steciuka (grającego bezbłędnie w ataku) i Sawczuka oraz straszył środkiem na którym grali: Kamys i Kupiec. Ta efektywna gra zdeprymowała doświadczonych przecież graczy AT Orlen Gaz. Na wynik wpłynął także brak cierpliwości w Orlenie. Nie potrafili oni zwolnić gry. Powinni byli grać bardziej pod potrzeby chwili i chociaż w pierwszym secie szybko zmienili taktykę, ciągle jednak nabijali się na blok. Zamiast silnie atakować należało uderzać piłkę w późniejszym tempie (na opadający blok) asekurować i ponawiać atak lub obijać blok „pod górę”. Trzeba było popełniać jak najmniej błędów własnych i utrzymywać wysoką, ale nie nadmierną (nerwową) mobilizację. Jabłoński powodował, że blok Orlenu był za wolny. Gra Orlenu zdawała się koncentrować tylko na swojej grze w ataku (która nie przynosiła skutku) a nie na tym co gra w bloku i ataku przeciwnik. Tak … wiem – łatwo powiedzieć.

Drugi mecz udowodnił, że nie można zatrzymać rozpędzonej lokomotywy. Prywaciarz tym razem nie zaskoczył nas niespodzianką , nie pokonał Walczaków.

W kolejnym meczu AT Orlen Gaz w dwóch setach poradził sobie z młodzieżą ze Staszica. To co powinno być siłą UKS-u – warunki fizyczne – wcale tą siłą nie było. W bloku nie błyszczeli. Mecz w pierwszym secie był wyrównany. „Staszicowcy” seriami popełniali jednak po kilka niewymuszonych błędów. Takiego prezentu doświadczony zespół Orlenu nie mógł nie wykorzystać i wygrał 25 : 22. Rozluźnieni gracze Hapoń, i Wojtak rozgrywali bardziej kombinacyjne. Bardzo dobrze dysponowani w ataku w tej fazie byli Naja i Kopczyński. Zapamiętałem dwie znakomite akcje obronne w których zabłysnął zwinnością Jacek Naja. Nie wystarczyły szarpane akcje UKS-u i ataki Kulczyńskiego. Ogólniak przegrał do 17.

W czwartym meczu spotkali się ZS nr 1 i LOwHorodło. Zespół z Horodła pokonał 2 : 0 „Mechanika” i odniósł pierwsze zwycięstwo w lidze. Na uwagę zasługuje bardzo szybka ręka Tomasza Portka. Nie jeden zawodnik naszej ligi mógłby pozazdrościć szybkości z jakim ta ręka atakuje. Zazdrość bierze też gdy patrzy się na zawodnika nr 10 (chyba Adam Kozicki) z ZS nr 1. Bardzo skoczny a do tego – wysoki i szczupły. Potencjalny siatkarz. Szkoda tylko, że zdaje się nikt go wcześniej nie odkrył i odpowiednio nie przysposobił na siatkarza. Obie drużyny ciągle mają bardzo dużo do zrobienia (również w sferze mentalnej) aby zawalczyć z drużynami z górnej połowy tabeli.

Ostatni mecz kolejki: UKS Ogólniak – ZS nr 1 prowadzony był pod dyktando UKS-u, który wygrał odpowiednio do 10 i 22. Drugi set wykazał, że przy odrobinie szczęścia i odpowiedniej mobilizacji ZS nr 1 może próbować walczyć na równi z innymi ale tylko tymi ze środka tabeli.

Miejsce Nazwa drużyny Rozegrane mecze Punkty sety wygrane sety przegrane Stosunek setów Małe pkt. zdobyte Małe pkt. stracone Stosunek małych pkt. Poprzednie miejsce

***

Następna kolejka rozgrywana będzie na dwóch obiektach. W sobotę 15 listopada w Horodle odbędą się dwa mecze:

***

Przedstawiamy skład zespołu Dołhobyczów Walczaki: Kuszaj Jakub (rozegranie czasem przyjęcie), Steciuk Michał (kapitan, przyjęcie), Kusy Piotr (?), Skreczko Tomasz (?, libero), Kamys Sławomir (środek), Stawczyk Maciej (?), Kupiec Kamil (środek, ?), Lizak Marek (?), Jeż Radosław (?), Jakubowski Piotr (przyjęcie, ?), Jabłoński Piotr (rozegranie), Sydorowicz Bartłomiej (?), Sawczak (atak). Gdyby były jakieś błędy w nazwiskach proszę o sprostowanie gdyż takie zgłoszenie otrzymałem.

***

Informujemy, że w związku dążeniem organizatora do rozgrywania meczy na różnych salach gimnastycznych oraz na skutek próśb niektórych drużyn zaistniała potrzeba zmian w terminarzu rozgrywek. Przypominam – poprzedni terminarz był projektem przedstawionym do weryfikacji. Nie przewidujemy zmian w aktualnie przedstawionym terminarzu – chyba, że pojawią się dość poważne ku temu przyczyny.