Kryształ II Werbkowice wygrał klasę B!

W powiecie hrubieszowskim klubów sportowych z sekcją piłkarską jest mizernie, dlatego przystąpienie do rozgrywek 2016/2017 w klasie B drugiego zespołu Kryształ Werbkowice było sporym zaskoczeniem. Mało tego zespół uplasował się na 1 miejscu w tabeli i awansował do klasy A i ciekawe, i mamy nadzieję, że przystąpi do tej klasy rozgrywek?

Reklamy

 

Kryształ II Werbkowice wygrał klasę B!

W jesieni 2016 roku do rozgrywek piłkarskich w drugiej grupie zamojskiej klasy B przystąpiło sześć zespołów, które rozegrały dwie rundy w ubiegłym roku i po dwie w okresie wiosennym 2017 roku, w sumie po dwadzieścia meczów. Od początku drużyną wiodącą w lidze był beniaminek powołany z inicjatywy Piotra Kota Kryształ II Werbkowice,

Prowadzący w tabeli Kryształ po dwóch rundach jesiennych (24 punkty, bramki 40:15) o dwa punkty przed GKS Tarnawatką i o pięć Grafem Chodywance. W końcowym rozliczeniu zespół gromadząc 46 punktów wyprzedził po sześć Graf Chodywańce i Perłę Deszkowice. W sumie werbkowicki zespół wygrał piętnaście pojedynków, jeden zremisował i cztery razy stracił komplet punktów. Uzyskał również imponujący bilans bramek (87:26), do czego szczególnie przyczyniło się rekordowe zwycięstwo z Duetem Wychody Hubale (16:1, w tym pięć bramek D. Steciuka), także z GKS Tarnawatką (11:0) czy Perłą Deszkowice (8:0), z którą przegrał pierwszy mecz (0:4). Najwięcej bramek dla zespołu zdobyli: Brzozowski Adrian – 20 bramek, Kamil Dudas (13) i Dawid Steciuk (9).

W drużynie występowali: Andrzej Gis, Mariusz Całka, Robert Kościuk, Tomasz Królicki, Paweł Ślusarz, Adrian Brzozowski, Kamil Dudas, Przemysław Reszczyński, Damian Podolak, Tomasz Nowak, Arkadiusz Sawicki, Jarosław Kaczoruk, Paweł Kaczoruk, Radosław Wójtowicz, Maciej Wójtowicz, Dawid Steciuk, Wojciech Wyszyński, Tomasz Wyszyński, Rafał Dec, Szymon Dec, Łukasz Jarosz, Andrzej Kusiak, Kamil Grabik, Patryk Nieradko, Kamil Łappo, Dariusz Tyrka, Piotr Kot. Jak widać zespół czasami zasilali piłkarze pierwszego zespołu.

– Nasze rozgrywki uważam za udane, jestem zadowolony. Spotykamy się dwa razy w tygodniu na „orliku”, pomimo tego okazało się, że duże boisko nie jest nam straszne. Dostaliśmy dwa walkowery wynikające z brakiem składu, wiadomo ludzie pracują, mają rodziny i tak wyszło. Co do awansu, to będą rozmowy czy przystąpimy czy nie, jeżeli tak to będziemy chcieli ściągnąć z czterech zawodników. Postaramy się zmobilizować i wystąpić w A klasie – podsumował awans najskuteczniejszy zawodnik i trener drużyny Adrian Brzozowski.

 

 

Opracował – mak

Foto – MLKS Kryształ Werbkowice-nieoficjalnie