Ks. Tomasz Szady 4. w półmaratonie Lubaczowskim

W sobotę 1.09.2018 r. został rozegrany V Półmaraton Lubaczowski, w którym nie mogło zabraknąć księdza wikariusza od 16 sierpnia w Parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim a jednocześnie od lat młodzieńczych uparcie reprezentującego Unię Hrubieszów ks. Tomasza Szady. W klasyfikacji ogólnej stanął tuż za podium przegrywając trzecią pozycję zaledwie osiem sekund. Lecz został udekorowany zgodnie z regulaminem za 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej! Gratulacje!

V Półmaraton Lubaczowski – wyniki

W tym roku na linii startu V Półmaratonu Lubaczowskiego stanęło 83 zawodników. Sportowcy wystartowali w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Meta ulokowana była na lubaczowskim Rynku.

Trasę o długości 21,97 km najszybciej pokonał Rostyslav Kartashov (Ukraina, 1:18:56,1). Zaraz za nim na macie pojawił się Volodymyr Khanas (Ukraina, 1:22:22,4), a później Marcin Płaneta (Tarnobrzeg, 1:25:00,4) i Tomasz Szady (Lubaczów, Unia Hrubieszów, 1:25,08,6).

Wśród kobiet najlepsza była Marta Oronowicz (1:42:24,7). Drugie miejsce zajęła Maria Stefańska (1:47:42,9), a trzecie – Ewelina Koprowicz (1:47:58,4).

Jednocześnie rozstrzygała się walka o pierwsze miejsce w sztafecie. Z dziewięciu startujących w zawodach drużyn najszybsza była Spieko Team. Organizatorami V Półmaratonu Lubaczowskiego byli Akademia Sportu w Lubaczowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaczowie, Burmistrz Miasta Lubaczowa i Wójt Gminy Lubaczów.

Wyniki pełne dostępne są na stronie my2.raceresult.com.

ks. Tomasz Szady:

Półmaraton Lubaczowski rozpoczął sie o bardzo przemyślnej godzinie, o 9:00 rano. Ten dzień był bardzo gorący. Biegło mi sie bardzo dobrze, jak na przygotowania tylko w miesiącu sierpniu, dużo towarzyszyło mi emocji, gdyż od 16 sierpnia jestem w Parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Wróciłem wiec do Lubaczowa na bieg, gdzie przez 4 lata posługiwałem, jako wikary i przez 4 lata biegałem po tym mieście. Bardzo sie cieszę, ze mogłem później zaliczyć kolejny półmaraton w swoim życiu zajmując 4 miejsce w kategorii Open i 1 w kategorii wiekowej reprezentując barwy Unii Hrubieszów. Na kolejny bieg sie wybieram do miasta, w którym jestem, jako wikary, do Tomaszowa Lubelskiego. Start biegu ze stadionu Tomasovii – 15 września o 11:15. Zapraszam do biegania i kibicowania!