23 maja 2024

Lekkoatleci Michał Łopocki i Aleksander Polikowski kandydatami do Kadry Narodowej B

W dniach 16-17.11.2013 r. w Białymstoku odbędzie się konsultacja naborowa do lekkoatletycznej Kadry Narodowej B na 2014 rok. Miło nam obwieścić, że na tą konsultację zostali powołani z Hrubieszowskiej Unii szybkobiegacz Michał Łopocki oraz średniodystansowiec Aleksander Polikowski. Powołanie otrzymała również Magda Doroszczuk z AZS UMCS Lublin w skokach długich oraz średniodystansowiec, 6. na Mistrzostwach Polski Mlodzików Michał Kitliński Start Lublin. Życzymy udanych sprawdzianów. Poniżej również dojście do komunikatu z ostatniego Mityngu LOZLA w Puławach.


Konsultacja naborowa Kadry Narodowej B na 2014 rok

W dniach 16-17 listopada 2013 r. w Białymstoku odbędzie się konsultacja naborowa do Kadry Narodowej B na 2014 rok. Udział w tej konsultacji jest obligatoryjny i jest warunkiem rozpatrywania kandydatury zawodnika do szkolenia w KNB w przyszłym roku. Zawodnicy powołani do szkolenia centralnego PZLA są z konsultacji zwolnieni.

Powołania dla zawodników z klubów województwa lubelskiego są zamieszczone w pliku poniżej. Potwierdzenie udziału zawodników w konsultacji należy przesyłać na adres:

ozlalublin@interia.pl;

oraz 

d.szymczuk@op.pl;


Na konsultacji zostaną przeprowadzone proste testy motoryczne (FMS):

– bieg na 60 m na opto jump,

– skok w dal z miejsca,

– rzut piłką lekarską do przodu.

 

Czas trwania testu dla grupy 60 osobowej to ok. 3 godz.

Dozjazd na konsultację i powrót (tego samego dnia) kluby organizują we własnym zakresie ponosząc również koszty transportu. 


Pliki do pobrania: 

Powołania KNB 2014 – zawodnicy z województwa lubelskiego

Komunikat z puławskiego mityngu z 12.10.2013 r.

Mityng Puławy – wyniki
Źródło: PZLA, LOZLA

Opracował – mak

Na zdjęciu – Kandydaci do Kadry Narodowej B, od lewej: Michał Kitliński i Michał Łopocki na hrubieszowskim stadionie po wakacyjnym treningu.