M. Dąbrowski poprowadził Polki do zwycięstw

HrubieszówBabimost

Reklamy

W dniach 6 – 8.11.2009 b.r. w Centrum Sportu w Babimoście (woj. Lubuskie) kadra narodowa U-19 w unihokeja kobiet rozegrała trzy spotkania ze swoimi rówieśniczkami z Niemiec. Na 5 miesięcy przed mistrzostwami świata juniorek zespół trenerski z Mirosławem Dąbrowskim z Hrubieszowa miał możliwość sprawdzenia aktualnej dyspozycji kadrowiczek.

***

I mecz

Polska – Niemcy 2:2 /1:0; 1:1 ; 0:1/

Bramki: Małgorzata Jabłonowska i Natalia Witak

II mecz

Polska – Niemcy 5:3 (2:1; 1:1; 2:1)

Bramki: Katarzyna Chełstowska, Magdalena Skamla – 2, Natalia Orkisz, Małgorzata Jabłonowska

III mecz

Polska – Niemcy 9:2 (4:1; 2:1; 3:0)

Bramki: Kinga Bugajska, Martyna Rzepa – 2, Małgorzata Jabłonowska – 2, Magdalena Skamla – 2, Anna Raczkowska, Natalia Orkisz

***

Zespół Polski wystąpił w składzie:

W bramce: Izabela Mrugała i Barbara Bagińska.

W polu: Monika Krajewska, Kinga Bugajska, Karolina Krawczyk, Paulina Witak, Ewa Grzelec, Chełstowska Katarzyna, Martyna Rzepa, Magdalena Chowaniec, Agata Sawicka, Weronika Dopmijańska, Karolina Herman /w pierwszym meczu uległa kontuzji uda/, Małgorzata Jabłonowska, Magdalena Skamla, Anna Raczkowska, Natalia Witak, Natalia Orkisz, Joanna Chlebda, Katarzyna Piosik.

Zespół prowadzili: Piotr Augustyniak, Marek Dancewicz, Cezary Celian i Mirosław Dąbrowski.

***

W/w mecze towarzyskie te to jeden z elementów przygotowań do Mistrzostw Świata, które odbędą się w kwietniu 2010 r. w Pradze. Warto podkreślić, że Mirosław Dąbrowski opiekę jako trener nad kadrą Polski U – 19 sprawował już po raz 17/19 – ty, m.in. uczestniczył w turniejach w Niemczech, Czechach, Łotwie, Słowacji. Do największych sukcesów zalicza 5 miejsce podczas Mistrzostw Świata w 2006 r. w Niemczech i jeszcze wyższe miejsce, ponieważ 4 – te, też na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Polsce w ubiegłym roku.

***

Mirosław Dąbrowski:

„W dalekim Babimoście, ale blisko granicy z Niemcami, nasza reprezentacja juniorek do lat 19-tu zmierzyła się z sąsiadkami z za Odry. Te mecze miały wykazać w jakiej są dyspozycji nasze podopieczne i okazało się, że jest dobrze. Po pierwszym remisowym pojedynku i ustaleniu taktyki w następnych meczach oraz lepszemu rozumieniu się podczas gry odnieśliśmy dwa zwycięstwa, na dodatek w coraz wyższym wymiarze. Będą następne sparingi, które mają przygotować drużynę do kwietniowych Mistrzostw Świata w Pradze i chcemy tam powalczyć o medal, ponieważ podczas ostatnich Mistrzostw byliśmy tuż za podium.”

***

Opracował – mak

_________________________________________________

Na zdjęciu – Trener Kadry Polski Juniorek w Unihokeja Mirosław Dąbrowski.
_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009