22 kwietnia 2024

Magda Ufnal już myśli o treningach

Hrubieszów Ubiegłoroczna brązowa medalistka Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów Magda Ufnal z Gródka, przeszła ciężką operację barku i nie może ponownie walczyć o medal, ale już brakuje jej treningów i oto chodzi, będzie dobrze!

Jak sprawdziłem listy zgłoszonych zawodniczek podczas tegorocznych Mistrzostw Europy, które rozpoczną się w niedzielę 5 kwietnia w Bukareszcie, również i w tej edycji Magda prawdopodobnie stanęłaby na podium. Ale co się odwlecze, to nie uciecze, najważniejsze aby wszystko wróciło do normy, a później należy (musowo) myśleć o walce z większymi ciężarami.

Kibicom przypomnę, że w tych Mistrzostwach Europy startuje wychowanka Unii Hrubieszów, pochodząca z Moniatycz Ewa Mizdal. Z list startowych wynika, że posiada 5 – 6 wynik, czyli jest szansa na bardzo wysokie miejsce, a i być może na medal. Trenerowi Unii Antoniemu Czerniakowi i samej zawodniczce należą się już ogromne brawa, ponieważ Ewa jest pierwszą zawodniczką w historii klubu startująca w takiej randze zawodów (nawet nie startował olimpijczyk Rafał Fedaczyński).

***

Ze strony www.sport.pl

Trójka zawodników Budowlanych Opole: Magdalena Ufnal (wychowanka Unii Hrubieszów), Bartłomiej Bonk i Krzysztof Szramiak rozpoczęli rok od zmagań z kontuzjami. Wszyscy musieli przejść operacje, ale wracają już do zdrowia.

Magda się nudzi

Choćby o lekkich treningach marzy z kolei Magdalena Ufnal, która pięć tygodni temu przeszła operację lewego barku. W jej przypadku nie może być o tym mowy, bowiem bark i lewa ręka unieruchomione są specjalnym usztywniaczem. – Przez trzy tygodnie uczyłam się z tym spać. Największy problem jest, gdy muszę wyjść. Sama nie potrafię założyć nawet kurtki – opowiada zawodniczka. Co gorsza, nie wiadomo jak długo będzie się jeszcze musiała tak męczyć. Za dwa tygodnie czeka ją konsultacja lekarska. – Bark jeszcze trochę boli, ale najważniejsze, że wszystko się goi – mówi. Nie ukrywa jednak, że bardzo jej brakuje treningów. – Straszne się nudzę, więc przychodzę choć popatrzeć, jak inni dźwigają. Ręka jest coraz chudsza, mięśnie flaczeją, a ja nic nie mogę na to poradzić. Dlatego zaczynam już nią trochę ruszać, na razie z półkilowym ciężarkiem, ale zawsze to coś – śmieje się. O startach w zawodach na razie nie myśli. – Lekarze mówią, że ten rok mam z głowy – kończy.

***

Dotychczasowy udział Magdy Ufnal w zawodach Mistrzowskich Międzynarodowych, waga +75 kg:

Mistrzostwa Europy – 3 – 2008
Mistrzostwa Świata – 13 – 2007
Mistrzostwa Europy – 5 – /2007
Mistrzostwa Świata – 19 – 2006
Mistrzostwa Europy – 6 – 2006
Mistrzostwa Świata – 9 – 2005
Mistrzostwa Europy – 5 – 2005
Młodzieżowe Mistrzostwa Unii Europejskiej – 2 – 2005
Mistrzostwa Europy Juniorek – 3 – 2004
Mistrzostwa Europy – 3 – 2004

(Kolejno: rodzaj mistrzostw, miejsce, rok)

Czterokrotna Mistrzyni Polski 2004, 2006, 2007, 2008 w Hrubieszowie

2010 – ?
2011 – ?
2012 – ?
itd…

Opracował – mak

Na zdjęciu – Magda Ufnal w obecnym stanie (zdjęcie ze strony www.sport.pl).

Hrubieszow LubieHrubie 2009