Wielkanocny Kiermasz Pisanek i Palm

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Już od samego rana tradycyjnie każdego roku w piątek przed Niedzielą Palmową na placu Hrubieszowskiego Domu Kultury można było podziwiać wytwory rękodzieła twórców ludowych.

Zaprezentowali oni sztukę opartą na tradycjach regionalnych ziemi hrubieszowskiej. Pięknem zachwycały pisanki, palmy, koszyki, serwetki, stroiki i tysiące innych ozdób związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Szczególnie wyróżniały się w tym roku pisanki wykonane różnorodnymi technikami, min. pisane zwyczajowo woskiem, wydrapywane, oklejane, batik, collage.

W tegorocznym Kiermaszu Pisanek i Palm udział wzięli:

Kupiec Urszula z Czumowa, Sebastian Jakubowski z Hrubieszowa, Konrad Urbański z Hrubieszowa, Alfreda Urbańska z Hrubieszowa, Henryka Gancarz ze Strzyżowa, Czesława Hojda z Wolicy, Agnieszka Zdunek z Gozdowa, Bogumiła Nastaj z Hrubieszowa, Stanisława Serwan z Hrubieszowa, Bronisława Duda z Hrubieszowa, Stowarzyszenie Rozwoju Wspierania Promocji Wsi Kujakowice III, Warsztat Terapii Zajęciowej w Oszczowie, Koło Gospodyń Wiejskich Wolica, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Internat w Hrubieszowie oraz Świetlica „Fikander” z Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Wszystkim twórców ufundowano podziękowania i drobne upominki z życzeniami świątecznymi od dyrektora Hrubieszowskiego Domu Kultury, Starosty Hrubieszowskiego i Burmistrza Miasta Hrubieszowa.

tekst i foto
AM

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009