2 maja 2024

Marek Wilgos z Jarosławca zaliczył kolejny bieg – Półmaraton Chmielakowy w Krasnymstawie

W dniu 19 sierpnia 2023 r. 325 osób, w tym 54 kobiety ukończyło 12. Półmaratonie Chmielakowy w Krasnymstawie. Do biegu przystąpił też Marek Wilgos z Jarosławca k. Uchań zajmując 35 miejsce open a 7 w kategorii wiekowej M30.

W kategorii open pierwszy na mecie zameldował się Andrzej Starzyński z Końskowoli z czasem 1:15:00 godz. Jako drugi przybiegł Karol Tichoruk ze Świdnika (1:19:52). Trzeci był Mateusz Wilkas z miejscowości Niemce. Piąte miejsce zajął Grzegorz Pawlak a 7. Sebastian Adamczuk (obaj z 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany), 8. Łukasz Wojtyna, 10. Wojciech Marucha, a 11. Paweł Ruszniak (wszyscy z Krasnegostawu).

35. Marek Wilgos Jarosławiec k. Uchań 1.35:24 godz. (7. M30)

Najlepszą z kobiet była Aleksandra Jakubczak z 3 Zamojski Batalion Zmechanizowany (1:32:44). Drugą z pań była Izabela Malinowska z Kraśniczyna, która okazała się najszybszą biegaczką z powiatu krasnostawskiego. Trzecia Justyna Jagiełło z Chełma (1:35:17), 4. Ewelina Kowalczyk z Wierzchowin, 5. Oliwia Panas z Siennicy Nadolnej, 10. Agata Siwiec z Krasnegostawu.

Pierwszy w kategorii nauczycieli był Mariusz Bąk z Krasnegostawu.

Wcześniejsze starty M. Wilgosa:

– 5 sierpnia Marek Wilgos w Biegu Sapiehów w Kodniu na dystansie 15 km zajął 14 miejsce w czasie 1.06:28 godz. w kat. wiekowej sklasyfikowany na 5 miejscu.

– natomiast 22 lipca w Kresowym Trail – Wertep w Żmudzi stanął na 3 miejscu podium w czasie 1.21:46 godz.