Mircze: Za nami X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy

21 stycznia 2018 roku, w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu, odbył się X Jubileuszowy Turniej Piłki Siatkowej im. Bolesława Chomy o Puchar Wójta Gminy Mircze.

Reklamy

 

Organizatorem Turnieju była Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Mirczu – Małgorzata Maciejewska oraz SMS Mircze.

W Turnieju udział wzięło 5 zespołów: Hrubieszów, Tyszowce, Dołhobyczów i dwa zespoły z Mircza. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów. Po rozegraniu 10 meczy końcowa tabela Turnieju była następująca:

I miejsce: MIRCZE

II miejsce: HRUBIESZÓW

III miejsce: DOŁHOBYCZÓW

IV miejsce: TYSZOWCE

V miejsce: MIRCZE II

 

Zwycięski zespół grał w składzie: Kamil Sitarz, Marek Wąsiel, Wiesław Pacaj, Szymon Skóra, Krzysztof Sapieja, Andrzej Dereszewski, Tomasz Pokrywka.

MVP Turnieju został Tomasz Pokrywka, najlepszym rozgrywającym Wiesław Pacaj – obaj z drużyny Mircza.

Najlepszy atakujący Łukasz Oliwiak, najlepszy blokujący Jacek Naja – obaj z drużyny Hrubieszowa.

Najlepszy zagrywający Marcin Grabiec z Tyszowiec.

Najlepszy broniący Krzysztof Kłyż z Dołhobyczowa.

Najlepszy przyjmujący Marek Martyniuk z II zespołu z Mircza.

Mecze turniejowe sędziował Wiesław Sokołowski.

 

Puchary, statuetki, dyplomy dla najlepszych drużyn i zawodników wręczali Wójt Gminy Mircze – Marta Małyszek oraz Jerzy Smyk.

Pani Wójt złożyła Jerzemu Smykowi serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za trud wnoszony w rozwój sportu i szeroko pojętej kultury fizycznej na terenie Gminy Mircze wręczając grawerton.

Dziękujemy Panu Jerzemu Smykowi także za niezawodne zaangażowanie w organizacją turnieju.

Wszystkim zawodnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym turnieju za rok.

Bolesław Choma był wielkim miłośnikiem i popularyzatorem siatkówki, zasłużonym działaczem sportowym i wiceprezesem GKS „Andoria” Mircze. Był inicjatorem wielu imprez sportowych, które początkowo gromadziły zawodników z Mircza i okolic, a później także okolicznych gmin. Po nagłej śmierci Bolesława Chomy jego koledzy od dziesięciu lat organizują turnieje jego imienia.