27 lipca 2024

Modelarze z UKS „Jedynka” na zawodach w Chrzanowie i Grodkowie (ZDJĘCIA)

W dniach 12-13.03.2022r. odbyły się drugie w tym roku Ogólnopolskie Zawody Modeli Szybowców Halowych, zaliczane do Pucharu Rzeczypospolitej Polskiej. Na starcie stanęli zawodnicy z Chrzanowa, Gliwic, Hrubieszowa, Katowic, Krakowa, Suwałk, Warszawy, Łasku oraz Grodkowa.

Hrubieszowscy zawodnicy wystartowali w następującym składzie – w kategorii wiekowej młodzik: Jakub Cierech, Michał Dziedzic, Szymon Kokoć i Aleksander Ząbek, a w kategorii senior instruktor Leszek Kryszczuk, który w Grodkowie stanął na najniższym stopniu podium i tym samym w generalnej punktacji Pucharu Rzeczypospolitej Polskiej zajął 3 miejsce.

Występy naszych najmłodszych modelarzy na zawodach rangi Pucharu Rzeczypospolitej Polskiej przyniosły sukcesy. W miejscowości, w której odbywał się puchar, nasi zawodnicy zajęli wysokie lokaty.

Sukces można podkreślić tylko dużym zaangażowaniem młodzieży w budowę modeli, jak i systematyczność w treningu w hali. Jest to praca dość mozolna i wymagająca dużej cierpliwości w regulacji modelu, jak i samego wyrzutu modelu w górę (jak najwyżej i lot modelu jak najdłuższy).

Wszystkie te czynniki składają się na sukces zawodnika.