25 czerwca 2024

Nagrody dla Akademickich Mistrzów Polski w tenisie stołowym – ZDJĘCIA

Studenci Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu w tenisie stołowym zdobyli w bieżącym semestrze złoty medal i tytuł Akademickich Mistrzów Polski. Rektor Uczelni wręczył nagrody i podziękowania zawodnikom oraz ich trenerowi.

Reklamy

– Jesteśmy dumni z Waszego sukcesu i cieszymy się, że godnie reprezentujecie Uczelnię Państwową w Zamościu – gratulował zawodnikom i trenerowi dr hab. Andrzej Samborski, rektor UPZ. Razem z nim gratulacje i podziękowania złożyli: kanclerz Jerzy Korniluk oraz dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes Akademicko-Uczniowskiego Klubu Sportowego Trefl Zamość.

Finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym odbył się w dniach 13-15 czerwca 2021 r. w Rzeszowie. UPZ reprezentowała drużyna w składzie: Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Łukasz Jarocki, Arkadiusz Żuk. W finale turnieju studenci Uczelni Państwowej w Zamościu zmierzyli się z reprezentacją Politechniki Gdańskiej. Komentatorzy byli zgodni, że mecz finałowy poziomem niczym nie ustępował spotkaniom Superligi, a zawodnicy obu drużyn zaprezentowali dojrzałą grę i najwyższą klasę umiejętności. Całe spotkanie trwało blisko cztery godziny i zakończyło się zwycięstwem reprezentacji UPZ 3:2. To kolejny tytuł mistrzowski dla zamojskiej Uczelni, bowiem w 2019 r. drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kostrubca również sięgnęła po złoto.

Reklamy

– Dziękujemy i cieszymy się, że UPZ daje szansę rozwijania talentów młodym sportowcom i możliwość łączenia studiów z karierą sportową. W rewanżu chcemy odwdzięczyć się medalami, najchętniej tymi z najdroższego kruszcu – powiedział trener Piotr Kostrubiec.

– Dzięki Uczelni Państwowej w Zamościu tenis stołowy w naszym regionie kwitnie. Reprezentacja UPZ zdobyła złoty medal AMP, a do tego drużyny występujące pod nazwą Uczelnia Państwowa Zamość występują w Superlidze mężczyzn i od nowego sezonu również w Ekstraklasie kobiet – mówił dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok, wiceprezes AUKS Trefl Zamość.

Reklamy

Wszyscy nagrodzeni studenci studiują w UPZ na kierunku turystyka i rekreacja.

­

(info i fot. UPZ)


Zobacz też:

UPZ Akademickim Mistrzem Polski! – ZDJĘCIA

UPZ Akademickim Mistrzem Polski! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie