14 lipca 2024

Najlepsi sportowcy – październik 2012

Minął październik 2012 r., więc oto mój wybór najlepszych sportowców tego miesiąca z naszego powiatu. Przy ustalaniu kolejności biorę różne czynniki, np. ranga zawodów, miejsca i moje odczucia. Czy sprawiedliwie, nie wiem, czytelnik LubieHrubie ma prawo do własnej interpretacji, dlatego można zmieniać czy dopisać w komentarzach.

Reklamy

 

Najlepsi sportowcy – październik 2012 r.

1. Adam Sarzyński – za zdobycie trzech srebrnych medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

Reklamy

2. Ewa Mizdal, Agata Tyszko, Marzena Kondziołka, Anna Piasecka, Sylwia Lalik – za 5 miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów i udane występy podczas turnieju „Euro-Bug” rozgrywanego w ramach Jubileuszu „90 lat sportu na Ziemi Hrubieszowskiej 1922 – 2012”.

3. Artur Kern – zwyciężył w ogólnopolskim biegu ulicznym w Biłgoraju oraz w międzynarodowym biegu w Tarnobrzegu.

Reklamy

4. Agnieszka Podgórska zdobyła  brązowy medal na 800 m, Bogusław Cisło (oboje WTZ Hrubieszów) srebrny medal na 1600 m podczas Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Olimpiad Specjalnych w Drzonkowie.

5. Drużyny ZSM 3 Hrubieszów – za awans do zawodów wojewódzkich w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska

– dziewczęta: Szlonzak Justyna, Krotkiewicz Karina, Malon Paulina, Bachusz Marta, Ciesielczuk Oliwia, Chrząstek Magdalena, Wesołek Ola, Kędziera Ola, Różańska Martyna, Kaczmarska Paulina,

– chłopcy: Warecki Kamil, Smerdel Bartosz, Kasztelan Przemysław, Frankiewicz Kamil, Massimo Imparato, Chachler Hubert, Chachler Bartłomiej, Skrzyński Grzegorz., Mazurek Patryk,

6. Drużyna siatkarska Kresy Dołhobyczów – za dobre występy w Pucharze Polski i lidze, m.in.: Kamil Kaszak, Piotr Jabłoński, Michał Steciuk, Artur Tytuła,  Patryk Węźiński, Roman Dombrowski, Adam Kozicki, Kacper Dźwierzyński, Wojciech Kawka, Jakub Kasprowicz, Michał Głowacki, Sławomir Kamys, Kamil Brzoza, Zbigniew Krzywicki.

7. Iga Dyrda – za zajęcie 4 miejsca podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

8. Aleksander Polikowski – za zajęcie 11 miejsca podczas Ogólnopolskich Biegów Przełajowych Zrzeszenia LZS Wolborzu.

9. Klaudia Mielniczuk – za zajęcie 1 miejsca, 2 miejsca: Klaudia Szumiata oraz Daria Zasadzińska i Przemysław Kasztelan 3-go w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w podnoszeniu ciężarów.

10 – 19. LUKS Grześ Hrubieszów – za walkę podczas rozgrywek ligi juniorów

Klub Modelarski ORLIK Hrubieszów: 1. Bajer Patryk, 2. Flisiuk Łukasz, 3. Mołdoch Michał, 4. Skwarek Dominik, 5. Wielosz Piotr – za zajęcie 2 miejsca w V Zawodach Modeli Rakiet S6A w Zamościu.

Unia Hrubieszów PN – za dobrą formę podczas rozgrywek klasy okręgowej: Szymon Nowak, Krystian Oleszczuk, Maciej Bronicki, Borys Siergiej, Mac

Kryształ Werbkowice PN –  za dobrą formę podczas rozgrywek klasy okręgowej: Tyrka, Kleban, Suchodolski

Marcin Pachniewski brydź – za 3 miejsce w cyklu zawodów Gran Prix Lubelszczyzny

Marlena Chudzik – za zajęcie 1 miejsca podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w podnoszeniu ciężarów do lat 17.

Unia Hrubieszów PN – za dobre występy w grupach młodzieżowych Michał Kołodziejczyk, Mateusz Tarnowski, Damian Jóźwiak, Bartłomiej Greniuk

Artur Landman HnR – najlepszy kolarz sezonu 2012 z naszego powiatu.

Krzysztof Gilewski – zwycięzca turnieju GP tenisa stołowego w Hrubieszowie

Patryk Siekierda, Kordian Tokarz, Damian Kucharczyk – Wyróżniający się zawodnicy w rundzie jesiennej GLKS Jarosławiec rywalizujący w klasie B.

 

Najlepsi sportowcy 2012 z każdego miesiąca:

Styczeń

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – srebrny medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 3000 m.


Luty

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale, zajął 4 miejsce na 3000 m i 7. Na 1500 m, ustanawiając nowe rekordy Zamojszczyzny i powiatu na obu dystansach, a na 3000 m województwa lubelskiego.

 

Marzec

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – za zdobycie srebrnego medalu podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 3km, przegrywając medal złoty kilka setnych sekundy – przełajowy mistrz województwa juniorów.

 

Kwiecień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 4. miejsce w kategorii 69 kilogramów, podczas trwających w tureckiej Antalyi mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka Unii Hrubieszów uzyskała w dwuboju 232 kilogramy – ustanawiając 3 nowe rekordy Polski – 102 kilogramy w rwaniu, 130 w podrzucie i w dwuboju – 232 kilogramy.

 

Maj

1. Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński Unia Hrubieszów PC – za wywalczone po trzy brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów i atakami na 2 pozycję.

 

Czerwiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – w Piekarach Śląskich podczas Mistrzostw Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów, w których pięciokrotnie bijąc rekordy Polski wywalczyła trzy złote medale kat. 75 kg 236kg (105+131), przez PZPC została nominowana do wyjazdu w reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie do Londynu!

 

Lipiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – za oficjalną nominację przez PZPC i PKOL do reprezentowania naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie!

 

Sierpień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 7 miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Pierwsza w historii reprezentantka Ziemi Hrubieszowskiej na najważniejszej imprezie sportowej (a może nie tylko!) ŚWIATA, uzyskała w dwuboju 231 kilogramów (104+127).

 

Wrzesień

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – Zajął 4 miejsce w Pile podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie. Zwyciężył w Międzynarodowym Biegu Nocnym w Rzeszowie oraz w mityngu w Hrubieszowie na dystansie 1500 m.

 

Październik

1. Adam Sarzyński – za zdobycie trzech srebrnych medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – srebrny medalista Mlodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu cężarów Adam Sarzyński Unia Hrubieszów.