Obóz w Pirenejach i kolejny medal

Razem z kolegami z Kadry Olimpijskiej wybraliśmy po raz kolejny Fount Romeu na zgrupowanie wysokogórskie. Fount Romeu jest to mała miejscowość leżąca wysoko w górach (Pireneje francuskie).

Reklamy

Tutaj właśnie spędzimy jeden miesiąc (27.06 – 27.07.2008) na przygotowaniach do Igrzysk Olimpijskich. Jest to najważniejszy okres, w którym trzeba wykonać całą ciężką pracę, skupić się i wyciszyć przed startem.

Od tego bardzo wiele zależy, a szczególnie moja dalsza kariera sportowa. Dlatego start i wynik na Igrzyskach Olimpijskich jest dla mnie tak bardzo ważny. Mam nadzieję, że zdołam się przygotować dość dobrze i wreszcie pokażę, na co mnie stać. Po ostatnich nieudanych Mistrzostwach Świata (Osaka 2007) wyciągnąłem wnioski. Jestem o wiele silniejszy fizycznie i psychicznie – myślę, że stawię czoło własnym słabościom i zdołam je pokonać. Potrzebuję tylko jeszcze odrobiny szczęścia, które sportowcom zawsze się przyda… i powinno być dobrze.

Pozdrawiam gorąco z Francji.

zdjęcia >>

***

W dniu 22 czerwca 2008 r. zostałem odznaczony Brązowym Medalem Chodziarza Sportowego. Ten medal przysługuje tym zawodnikom, którzy przejdą na zawodach (wyłącznie starty ukończone) 1000 km (kobiety 400 km).

Aktualnie (stan w dniu 31.12.2007) mam zaliczone 1023 km oraz dodatkowo 75 km w tym sezonie (rok 2008).
Aktualizację kilometrażu dokonuje się raz w roku po zakończeniu sezonu startowego.

Aktualny stan zaliczonych zawodnikom kilometrów można znaleźć na stronie: www.veteranswalk.prv.pl >>www.veteranswalk.prv.pl

Jest to dla mnie kolejny sukces i miło być docenionym nawet za taki skromny wyczyn. Trzeba trochę się nachodzić przez kilka lat – żeby otrzymać to odznaczenie.

Bardzo się cieszę – jest to kolejna motywacja do dalszej pracy.

Pozdrowienia dla wszystkich chodziarzy i kibiców.

Rafał Fedaczyński