20 czerwca 2024

Oświadczenie Zarządu LUKS „Grześ” Hrubieszów

Zarząd Stowarzyszenia Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” wydał oświadczenie dotyczące wyników kontroli przeprowadzonej w klubie, a także stanowiska w spawie planowanego ponownego audytu.

Reklamy

Oświadczenie

Zarząd Stowarzyszenia Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Grześ” wyraża swoje niezadowolenie z powodu takiego traktowania naszego klubu. 

Reklamy
  1. Sprawozdanie za rok 2010 z realizacji zadania zostało przyjęte na Sesji Rady Miasta w roku 2011 przez radnych jak i przez Pana Burmistrza

  2. Sprawozdanie za rok 2011 z realizacji zadania zostało przyjęte na Sesji Rady Miasta w roku 2012 przez radnych, jak i przez Pana Burmistrza

Kontrola, która miała miejsce w roku 2013 a dotyczyła realizacji zadania w roku 2012 spowodowała, że nasz klub musi zwrócić do kasy Urzędu Miasta kwotę 6919,87 złotych. Do tej pory zwróciliśmy 3438 złotych.

W chwili obecnej nie mamy jak rozpocząć sezonu, brakuje nam środków, musimy podjąć trudną decyzję czy zgłosić drużyny do rozgrywek, czy nie.

Reklamy

Czy na tym ma polegać pomoc Samorządu w rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży? Czy młodzież trenująca w naszym klubie różni się od młodzieży zrzeszonej w MKS „Unia”. Przecież nie wszyscy będą grali w piłkę nożną, są osoby, które mają inne zainteresowania i należałoby to uszanować.

W związku z zaistniałą sytuacją proszę nam powiedzieć jak mamy funkcjonować? Nie można wszystkiego tak przekreślić. W ciągu 15 lat naszej działalności przez klub przewinęło się ponad 800 osób.

Dlaczego Pan, Panie Burmistrzu nie zainteresował się tym, w jaki sposób można nam pomóc, żebyśmy mogli dalej prowadzić działalność mimo, że nie otrzymaliśmy dotacji z Samorządu w roku 2013? Zamiast tego, znowu zamierzacie nas kontrolować.

W związku z powyższym nie wyrażamy zgody na ponowną kontrolę w naszym klubie.

 

Zarząd LUKS „Grześ” Hrubieszów