27 kwietnia 2024

Turniej koszykówki dziewcząt

HrubieszówHrubieszów

W dniu 7 listopada 2009 r. rozegrany został turniej koszykówki pod hasłem „Umiem grać i o zdrowie dbać”. Turniej ten to element działań w zakresie przeciwdziałania patologiom społecznym – organizowanie różnych form zajęć w celu zagospodarowania czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.

***

Stowarzyszenie „Dla Szkoły” po wygraniu konkursu na realizację zadania publicznego, wspierane jest środkami finansowymi przekazanymi przez Gminę Miejską Hrubieszów – organizuje takie rozgrywki dla dzieci i młodzieży naszego miasta.

W sobotnim turnieju uczestniczyły tylko dwie drużyny: Staszic i Kościuszko.

Staszic reprezentowały: Jakubiak Anita, Bajek Małgorzata, Denis Renata, Sarzyńska Sylwia, Borkowska Karolina, Kasprowicz Karolina, Dragun Dominika, Mękal Klaudia, Sala Joanna, Patyjewicz Marta.

W Kościuszce zagrały: Gałan Joanna, Żamojtel Karolina, Zając Kalina, Kapica Anna, Banaszek Paulina, Czarnecka Beata i Miazga Ada.

Sędziami turnieju byli panowie: Czesław Drączkowski i Kamil Wojciechowski.

Mecz toczył się przez cztery kwarty z zatrzymywanym czasem na rzuty wolne. Pierwszą i drugą kwartę wyraźnie wygrały dziewczęta z Kościuszki odpowiednio 14 : 6 i 13 : 4. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 27 : 10 dla Kościuszki. W tej fazie gry dużą skutecznością wykazała się Paulina Banaszek, która zdobyła 10 punktów oraz Czarnecka Beata która trafiła 4 razy za dwa punkty.

Trzecia kwarta to przebudzenie się wysokiej Karoliny Borkowskiej, która dominowała pod koszem przeciwnika, co zaowocowało zdobyciem 8 punktów. Kościuszko grał atakiem szybkim, który dwukrotnie skutecznie zakończyła Ada Miazga. Kwarta ta zakończyła się nieznacznym zwycięstwem Staszica 10 : 9. W czwartej kwarcie ponownie skutecznie zagrała Paulina Banaszek, która zdobyła 2 kosze z gry i dwa punkty z rzutów wolnych. Świetną skutecznością z za linii 6,25 wykazała się Kalina Zając dwukrotnie trafiając za 3 punkty (w sumie w meczu trafiła trzykrotnie za 3). Staszic przeciwstawił się dobrą skutecznością Joanny Sali, która trafiła czterokrotnie za 2 punkty i jeden raz z linii rzutów wolnych – zdobyła tym samym 9 punktów. Czwarta kwarta zakończyła się 16 : 13 dla Kościuszki. Cały mecz Kościuszko – Staszic wygrał ten pierwszy 52 : 33.

Statystyki skuteczności:

Staszic: Jakubiak Anita – 2, Bajek Małgorzata – 4, Borkowska Karolina – 12, Kasprowicz Karolina – 6, Sala Joanna – 9.

Kościuszko: Zając Kalina – 12, Banaszek Paulina – 21, Czarnecka Beata – 11, Miazga Ada – 8.

Drużyny grające w turnieju otrzymały po piłce do koszykówki oraz dyplomy. Najlepsza i najskuteczniejsza zawodniczka turnieju Paulina Banaszek została nagrodzona dyplomem i piłką do koszykówki.

Na marginesie zadziwia niska frekwencja – czy rzeczywiście w Hrubieszowie są tylko dwie drużyny żeńskie potrafiące grać w kosza?

***

Organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły”.