3 maja 2024

Pierwszy mecz sezonu – pierwszy komplet punktów!

O, działo się na hali zamojskiego „Elektryka” – kibice mieli dawkę potężnych emocji.

Drużyna z Grudziądza przyjechała do Zamościa w „greckim składzie”. W drużynie Akademii Zamojskiej Trefl Zamość znalazło się z kolei trzech debiutantów: Shodai Sakane, Jesus Cantero i Tomasz Lewandowski.

W pierwszym pojedynku Shodai pewnie pokonał młodego zawodnika z Grudziądza Rafała Formelę 3:0. W drugim pojedynku kapitan drużyny z Zamościa Piotr Chodorski musiał uznać wyższość Mistrza Grecji Ioannisa Sgouropoulosa i uległ 0:3.

Trzeci pojedynek rozegrali Jesus Cantero i Konstantinos Angelakis – to była wycieczka „z piekła do nieba”, niesamowite emocje i zwrot akcji. Jesus po dwóch setach przegrywał już 0:2 ale gorące hiszpańskie „serducho” nie pozwoliło mu tak zostawić tego pojedynku, wygrał dwa kolejne sety doprowadzając do remisu i w ostatnim krótkim secie nie pozostawił grekowi złudzeń, wygrywając cały pojedynek 3:2.

W czwartym starciu znakomicie dysponowany Shodai Sakane pokonał Ioannisa Sgouropoulosa 3:0. Tym samym dając zwycięstwo w meczu 3:1 – komplet trzech punktów zostaje w Zamościu!

Akademia Zamojska Trefla Zamość zagrała w składzie: Shodai Sakane, Piotr Chodorski, Jesus Cantero, Tomasz Lewandowski – rezerwa, Daniel Kisielewicz – rezerwa.