26 maja 2024

Piłka ręczna

W sobotę, 30 października, w hali sportowej SP i Gimnazjum nr 2 odbył się, zorganizowany z okazji 60 – lecia hrubieszowskiego sportu, turniej piłki ręcznej. Impreza miała na celu integrację pokoleń uprawiających „szczypiorniaka”, a jej hasło brzmiało: „Przeżyjmy to jeszcze raz!”.

W programie imprezy obejrzeliśmy dwa mecze. Pierwszy stoczyli juniorzy Unii, w drugim wystąpili Oldboy’e piłki ręcznej. Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego SKK Słoneczko i zespołu muzycznego. Na górnej galerii hali, publiczność mogła obejrzeć wystawę okolicznościową, przedstawiającą historię piłki ręcznej w Hrubieszowie.

Szczerze mówiąc – myślałem, że Oldboy’e zaprezentują się blado. Sam trenowałem przez kilka lat piłkę ręczną, więc o żadnej ściemie nie mogło być mowy. O dziwo – nie było źle. Owszem, widać było, że chłopaki nie do końca są zgrani, ale kilka akcji słusznie zasłużyło sobie na gromkie oklaski publiczności. W każdym razie, panowie zapowiedzieli, że nie było to ich ostatnie spotkanie i będą kontynuować rozgrywki.

Po imprezie miało miejsce integracyjne spotkanie pokoleń w pizzerii „Soprano”, gdzie bawiono się do późnych godzin nocnych.

Juniorzy niestety swój mecz przegrali. Oto skład, w jakim wystąpili: Jacek Jureczko, Rafał Megas, Paweł Bartkowiak, Tomasz Kozaczuk, Paweł Kujawski, Radosław Hajkiewicz, Kamil Kulczyński, Norbert Kucyk, Piotr Zając, Tomasz Zięba, Radosław Antczak.

W meczu Oldboy’ów wystąpili: Mariusz Wróblewski, Wojciech Lecko, Krzysztof Skierski, Arkadiusz Urbaniak, Leszek Otręba, Henryk Wygachiewicz, Mieczysław Śliwiński, Stanisław Rządkowski, Andrzej Podlewski, Zdzisław Kujawski, Marcin Bocheński, Jan Pastuszek, Janusz Guzik, Bogdan Ciesielczuk, Grzegorz Głowacz, Marian Nieradko, Antoni Nieradko, Robert Kruk, Artur Dąbrowski.