Piłkarskie ligi 3-4.06.2017 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice po dwóch porażkach po początkowych trudach wygrywa pewnie, Unia Hrubieszów odwrotnie od prowadzenia do pełnej goryczy porażki i leci w dół, szkoda. W klasie A Andoria Mircze remisuje, niestety Huragan Hrubieszów znowu dołuje. W klasie B Kryształ II Werbkowice miażdży Tarnawatkę i już wiadomo, że awansuje do klasy A. W sobotę 10 czerwca wielki mecz w Werbkowicach Kryształ – Unia Hrubieszów godz. 17.00. W klasach A i B ostatnie rundy!

IV liga

Kolejka 32 – 3-4 czerwca

Unia Hrubieszów – Lublinianka 1:2 (0:0)

Szkoda kolejnego meczu!

Oba zespoły wiedziały – aby utrzymać się w tej lidze, najlepiej jest ten mecz wygrać. Niestety, pomimo prowadzenia gospodarzy to goście z Lublina dopisali do swojego konta trzy punkty.

Bramki: Mateusz Filipczuk 46′ – Jarosław Milcz 66′, Dawid Skoczylas 80′

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk, Mikulski (78′ Pietrusiewicz), Oleksiuk, Wiejak, Fulara, Podgórski, A. Goch (46′ Kazan), Poterucha, Pańko (68′ M. Oleszczuk), Filipczuk

Żółte kartki: Ivan Oleksiuk, Mateusz Pańko, Adrian Oleszczuk, Mateusz Oleszczuk, Michał Wiejak – Piotr Stefański, Jarosław Milcz, Paweł Dzyr, Jakub Bednara

Sędziował: Paweł Sitkowski (Biała Podlaska).

W pierwszej połowie oba zespoły miały po jednej dogodnej sytuacji. Zawodnik Unii minął bramkarza, a futbolówkę zmierzającą do bramki wybił obrońca gości. W drugiej odsłonie gospodarze wyprowadzili kontrę, obrona przyjezdnych popełniła dwa błędy i ku radości kibiców Unii Mateusz Filipowicz umieścił piłkę w siatce. Przez dziesięć minut Lublinianka była jakby w szoku, tym bardziej, że gospodarze nadal nacierali, ale dalszych goli nie było. Gra się uspokoiła, powoli to goście zaczęli przejmować inicjatywę. Po bramce na remis w ostatnich dwudziestu minutach przeważali przyjezdni, co potwierdzili zwycięską bramką.

– To był kolejny mecz z rangi o sześć punktów, który należało wygrać. Po raz kolejny tak sie nie stało, powtórzyła sie sytuacja z Piszczaca. Pierwsi strzelamy bramkę, ale co z tego skoro nie potrafimy utrzymać prowadzenia w tak ważnym meczu w kontekście o utrzymanie. Nie wiem, czym jest to spowodowane, że mając korzystny wynik tracimy bramki na własne życzenie. Bramka dla nas padła zaraz po wznowieniu drugiej połowy, dostałem podanie w polu karnym od Mateusza Pańko i oddałem mocny strzał w długi róg bramkarza. Jeśli chcemy mieć jakiekolwiek szanse na utrzymanie, to w Werbkowicach musimy wygrać za wszelką cenę –  twierdzi Mateusz Filipczuk.

– Jest bardzo smutno. Mieliśmy ten mecz, a jednak to rywale cieszyli się ze zwycięstwa po końcowym gwizdku. Bardzo bolesna porażka – skomentował prezes Unii Ernest Lipski

W najbliższej kolejce w powiatowych derbach Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Kryształem Werbkowice (10 czerwca, 17:00). Matematyczne szanse na utrzymanie się w IV lidze Unii jeszcze są, zapewne, więc zespół zechce tak, zagrać, aby w niej pozostać.

***

Victoria Żmudź – Kryształ Werbkowice 2:4 (1:0)

Z piekła do nieba…

Po dwóch ostatnich porażkach Kryształ Werbkowice za wszelką cenę chciał zdobyć trzy punkty w celu utrzymania szóstego miejsca lub awansować o jedna pozycję wyżej, a tu do przerwy 2:0 dla gospodarzy. Dobrze przygotowani kondycyjnie i motywacyjnie w szatni podopieczni Roberta Wieczerzaka przystąpili z werwą do gry, co przyniosło realizację przedmeczowego planu.

Bramki: Robert Wagner 25′, Damian Ścibior 46′ – Stanisław Rybka 55′, 68′, Bartłomiej Reszczyński 79′, Adrian Wołoch 90+3′

Kryształ: M. Całka – Pa. Musiał, Dobromilski, Wurszt, K. Wołoch – Mroczek (46′ Steciuk), Borys (65′ Kaznokha), Kaczoruk (65′ Gałka), Rybka, Wójtowicz – Reszczyński (85′ A. Wołoch)

Żółte kartki: Damian Ścibior, Mateusz Tywoniuk – Bartłomiej Reszczyński

Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).

W przedostatniej kolejce Kryształ Werbkowice podejmie Unię Hrubieszów (10 czerwca, 17:00).

Pierwsza połowa nam się nie udała, choć było sporo walki. W drugiej odsłonie chcieliśmy wydrzeć Victorii trzy punkty. Przy stanie 0:2 nie mieliśmy nic do stracenia, zaczęliśmy grać lepiej, czego konsekwencją były dwa gole. Na 3:2 trafiliśmy po kontrze. Końcówka należała do nas, bo i gospodarze opadli z sił Wygraliśmy zasłużenie. Przed nami mecz prestiżowy z Unią Hrubieszów, jaki nasz plan, oczywiście trzy punkty – zapowiada trener Robert Wieczerzak

Ruch Machnów Nowy

Andoria Mircze – Delta Nielisz 3:3 (0:1)

Bramki: Sitarz 2, samobójcza

Skład: Grabowski – Kot (46 Wyrwa), Sitarz, Jakubski, Przyczyna (78 Smal) – Pacaj, Neć, Baran (46 Malinowski), Przeworski (46 Brzyski), Dziadosz – M.Matysiak (59 Sobieniak).

Kryształ II Werbkowice 11-0GKS Tarnawatka

Bramki: Brzozowski 2x, Dudas 2x, Kusiak x2, Sawicki, Ślusarz, Nowak, Wyszyński, Steciuk