28 maja 2024

Piłkarskie transfery wiosna 2023

Zbliżają się mecze ligowe drużyny z naszego powiatu trenują, sparują i dokonują transferów. Unia straciła króla strzelców jesiennej okręgówki Marcela Pędlowskiego.

Siedem transferów Kryształu Werbkowice

MARCEL PĘDLOWSKI

Marcel Pędlowski mierzący 182 cm wzrostu, lider klasyfikacji króla strzelców zamojskiej klasy okręgowej został zawodnikiem Kryształu Werbkowice. Nowy nabytek zielono-żółto-niebieskich może pochwalić się znakomitą skutecznością pod bramką rywali. W piętnastu kolejkach rundy jesiennej były zawodnik Unii Hrubieszów zaliczył osiemnaście trafień. Pędzel jak jest nazywany przez kolegów w swoim piłkarskim dorobku reprezentował barwy takich klubów jak: Orzeł Rudnik, Stal Gorzyce, Stal Stalowa Wola, Świdniczanka Świdnik. Najskuteczniejszy piłkarz zamojskiej okręgówki będzie motorem napędowym naszej drużyny w walce o utrzymanie na lubelskich boiskach IV ligi.

JAKUB BUCZEK

Jakub Buczek grający na pozycji defensywnego pomocnika od dzisiaj oficjalnie został nowym piłkarzem Kryształu Werbkowice. Tan mierzący 181 cm wzrostu zawodnik w swoim piłkarskim CV reprezentował barwy takich klubów jak: Motor Lublin, Hetman Zamość, Lewart Lubartów oraz Stal Kraśnik. Bunio pomimo 24 lat zdążył już zaliczyć debiut na III-ligowych boiskach a swoją przygodę z piłka rozpoczął w Centralnej Ligi Juniorów U-19 jako kapitan Motoru Lublin.

ARKADIUSZ SAS

Arkadiusz Sas wychowanek i wieloletni zawodnik zielono-żółto-niebieskich powraca do Kryształu. Na taką wiadomość czekali wszyscy miejscowi kibice, którzy z utęsknieniem wyczekiwali jego powrotu do macierzystego klubu. Arek, z racji swoich 186 cm wzrostu powinien znacznie poprawić jakość naszej gry zwłaszcza w takich elementach jak stałe fragmenty oraz gra w defensywie. Sasik jak nazywają go koledzy po fachu zdecydował się pomóc drużynie w walce o utrzymanie a w Werbkowicach na pewno nikt mu tego nie zapomni.

DAMIAN KARWACKI

Trzecim zawodnikiem pozyskanym w jesiennym oknie transferowym przez nasz klub jest Damian Karwacki. Ten mierzący 184 cm wzrostu pomocnik zdecydował się pomóc Kryształowi w walce o utrzymanie choć miał propozycję gry z innych klubów. Jego piłkarskimi walorami są przede wszystkim nieustępliwość i wola walki. Damian wychowanek Huczwy Tyszowce swoje piłkarskie umiejętności podnosił głównie na boiskach Podkarpacia reprezentując po drodze takie kluby jak: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Izolator Boguchwała, Grodziszczanka, Grodzisko Dolne, Korona Rzeszów.

MACIEJ WELMAN

Maciej Welman to piąty zakontraktowany zawodnik, który zasili szeregi zielono-żółto-niebieskch. Ten mierzący 176 cm wzrostu, dobrze zbudowany piłkarz preferuje grę głównie w drugiej linii mający inklinacje do gry ofensywnej. Maciek swoje piłkarskie szlify zdobywał w juniorskich zespołach BKS i Motoru Lublin natomiast w seniorskiej piłce występował na boisku w takich klubach jak: Stal Kraśnik, Włodawianka Włodawa, III-ligowych Orlętach Radzyń Podlaski i ostatnio Start Krasnystaw.

BARTŁOMIEJ ZIELIŃSKI

Bartłomiej Zieliński, przez wielu szkoleniowców uznawany najlepszym obrońcą zamojskiej klasy okręgowej został nowym zawodnikiem Kryształu Werbkowice. Bartek mierzący blisko 192 cm wzrostu preferuje grę na środku obrony. Jego atutem jest również fakt, że posiada status młodzieżowca. O wychowanka Olimpii Miączyn w jesiennym oknie transferowym walczyło kilka klubów lecz to Kryształ ostatecznie zdołał zakontraktować tego ciekawego i perspektywicznego zawodnika.

SZYMON NOWAK

Szymon Nowak to ostatni transfer Kryształu w jesiennym oknie transferowym. Wychowanek Unii Hrubieszów i jej wieloletni zawodnik zdecydował, że w rundzie wiosennej po przebytej kontuzji odbuduje swoją formę w drużynie z Werbkowic. Szymon na boisku występuje głownie na pozycjach 7 lub 11. W swojej karierze z powodzeniem występował na boiskach IV ligi i był chwalony zwłaszcza za grę w ofensywie.

­

MKS Unia Hrubieszów

Zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Unia” Hrubieszów został Jakub Posikata

Jakub występuje na pozycji środkowego obrońcy lub defensywnego pomocnika. Kuba jesienią występował w hrubieszowskiej Unii w ramach wypożyczenia z Gryfa Gmina Zamość, a teraz już oficjalnie wzmocnił nas zespół na zasadzie transferu definitywnego. Kuba w przeszłości reprezentował barwy zamojskich klubów takich jak Gaudium Zamość oraz KS Hetman Zamość. Natomiast pierwsze kroki stawiał w Skorpionie Zamość.

Na mocy transferu definitywnego oficjalnie zawodnikiem Miejskiego Klubu Sportowego „Unia” Hrubieszów został Marcin Sowa

Marcin Sowa (ur. 03.04.1990 r. w Biłgoraju) występuje na pozycji środkowego lub bocznego obrońcy. Nowy zawodnik hrubieszowskiej Unii występował ostatnio w barwach ligowego rywala – Victorii Łukowa. Marcin reprezentował również barwy Victorii Stary Dzików. Natomiast pierwsze kroki stawiał w Metalowcu Goraj. W rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 Marcin w barwach Victorii wystąpił w czternastu spotkaniach. Nowy zawodnik w barwach Unii Hrubieszów będzie występował z numerem 18.


Wyszukał i opracował – mak, źródło: strony Kryształu Werbkowice i Unii Hrubieszów, grafika – strona Unii Hrubieszów


Zobacz też:

Plebiscyt sportowy TZ. Wysokie pozycje zajęli sportowcy z Mircza i Hrubieszowa oraz trener Unii Hrubieszów

Plebiscyt sportowy TZ. Wysokie pozycje zajęli sportowcy z Mircza i Hrubieszowa oraz trener Unii Hrubieszów


Zerknij na Instagram →