15 czerwca 2024

Po wyrównanej walce przegrana siatkarzy Kresów Dołhobyczów

W sobotę 2.04.2016 r. w Bełżycach odbył się prestiżowy mecz w ramach siatkarskiej grupy finałowej III ligi mężczyzn miejscowego KS CKFiS a Kresami Dołhobyczów, którzy pomimo starań w każdym secie, o czym świadczą różnice małych punktów ulegli miejscowym spadając na szóste miejsce. W najbliższą sobotę ostatni mecz w Białej Podlaskiej, niby nasi bez szans, ale sport lubi niespodzianki!

Reklamy

 

III Liga – grupa finałowa

Kolejka – 02.04.2016

Reklamy

 

KS CKFiS Bełżyce – GKS Kresy Dołhobyczów

3:1 (25:23, 25:22, 20:25, 25:23)

Reklamy

Kresy: Piotr Kusy, Tomasz Wojnar, Marcin Urban, Patryk Węziński, Łukasz Drążek, Paweł Anioł, Rafał Klajne, Tomasz Bukowski, Filip Filipczuk.

 

Tempo Chełm – IFLO Biała Podl.

3:0 25:17, 25:22, 25:23

 

Cisy Nałęczów – MKS Kraśnik

3:0 25:23, 25:16, 25:19

 

Tabela po 6. kolejce:

miejsce   drużyna                                punkty       sety

1. LKS Cisy Nałęczów                               20          22:11

2. UKS Tempo Chełm                               18           22:13

3. UKS IFLO Kosmet Hurt Biała Podlaska 18          19:12

4. KS CKFiS Bełżyce                                   9          13:20

5. MKS Kraśnik                                          9           13:22

6. GKS Kresy Dołhobyczów                    7           12:23

Punktacja:

za zwycięstwo – 3:0 lub 3:1 – 3 pkt,

za zwycięstwo – 3:2 – 2 pkt,

za porażkę – 2:3 – 1 pkt,

za porażkę – 1:3 lub 0:3 – 0 pkt

 

Ostatnia kolejka – 09.04.2016

MKS Kraśnik       –   CKFiS Bełżyce

IFLO Biała Podl. – Kresy Dołhobyczów

Cisy Nałęczów    –   Tempo Chełm

 

***

 

Witam, co Pan powie o meczu w Bełżycach i zbliżającym się meczu w Białej? – mak

 

Filip Filipczuk

Braki kadrowe dały się Nam we znaki, ale to nie zmienia faktu, że powinniśmy wygrać ten mecz. Był to typowy mecz na dole tabeli, dużo błędów. Za tydzień w Białej ostatni mecz sezonu i na pewno będziemy chcieli powalczyć o jak najlepszy rezultat, bo Nasze szanse na 5 miejsce w tabeli są znikome. Pomimo całego sezonu uważam go za udany. Za cel stawialiśmy sobie awans do grupy mistrzowskiej i cieszymy się, że możemy grać wśród najlepszych!

 

Grzegorz Barczuk

Mecz w Bełżycach był rozgrywany po przerwie świątecznej, przez długi czas nie trenowaliśmy dopiero dzień przed meczem odbył się jeden trening widać to było na boisku zarówno po jednej jak i po drugiej stronie siatki. Bardzo duża ilość błędów w obu ekipach. Niestety w końcówkach więcej szczęścia mieli zawodnicy z Bełżyc. Każdy nasz przegrany set kończył się wynikiem 25 23 a jedyny przez nas wygrany był do 20. Szkoda bardzo, bo liczyliśmy na zdobycz punktowa i walkę o miejsce tuż za podium rozgrywek.

 

Patryk Węziński

Do Bełżyc pojechaliśmy w bardzo okrojonym składzie… Rozgrywający Przemek Kubów ma poważny uraz, który wyklucza go z gry na nieokreślony jeszcze czas zaś grający trener Krzysztof Michalczuk na ostatnim meczu z Nałęczowem uszkodził sobie nerw strzałkowy i już nie zagra z nami w tym sezonie. Grzegorz Barczuk przeszedł już wcześniej zaplanowany zabieg barku a Wojciech Kawka zabieg kolana. Dodatkowo z powodów osobistych zabrakło Michała Steciuka oraz Michała Dołowego. Długa przerwa od treningów oraz brak możliwości wykonania jakichkolwiek zmian tak potrzebnych podczas tego spotkania dała taki a nie inny wynik… Zagraliśmy bardzo słaby mecz i jedynie nasz atakujący Tomasz Wojnar próbował nadrobić nasze błędy, co niestety nie wystarczyło. Można teraz się zastanawiać, co by było gdyby… ale niestety nie ma, co płakać nad rozlanym mlekiem, mieliśmy szanse na 4 miejsce, ale nic z tego nie wyszło, szkoda… Przed nami ostatni mecz w Białej Podlaskiej, chcemy zakończyć sezon w jak najlepszym stylu i chociaż powalczyć z bardzo silnym przeciwnikiem. Już w najbliższa sobotę zobaczymy, co z tego wyjdzie. Oczywiście, jeśli ktoś z naszych wspaniałych kibiców znajdzie się w tym czasie w okolicach Białej Podlaskiej to zrobi nam wspaniała niespodziankę swoja obecnością, w imieniu drużyny zapraszam.

 

Michał Steciuk

Niestety, nie było mnie na meczu, wyjeżdżałem z pracy!

 

***

 

Mecze finałowe:

09.04.2016

MKS Kraśnik – CKFiS Bełżyce

Kresy Dołhobyczów – IFLO Biała Podlaska (pierwszy mecz, było 0:3)

Cisy Nałęczów – Tempo ChełmOpracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Foto – archiwum Kresów Dołhobyczów