26 maja 2024

Podsumowanie XXII Challenge „Złotej Sztangi” w Hrubieszowie

9 listopada Zygmunt Wasiela, Prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, poinformował oficjalnie prezesa zarządu MKS „Unia”, o zaakceptowaniu wniosku klubu i przyznaniu „Unii” i miastu organizacji podsumowania XXII Challenge’u „Złotej Sztangi”.

Podsumowanie odbędzie się w dniu 8 grudnia 2012 r. w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tak, jak planowaliśmy będzie ono połączone z podsumowaniem obchodów 90-lecia Sportu na Ziemi Hrubieszowskiej, a być może także z podsumowaniem i otwarciem nowych obiektów na stadionie miejskim.

Organizacja tej imprezy w Hrubieszowie jest możliwa ze względu na bardzo dobre wyniki w Challenge naszych pań.

Klasyfikację indywidualną kobiet z dużą przewagą punktową wygrała Ewa Mizdal, która zgromadziła 450 pkt. Druga w klasyfikacja Małgorzata Wiejak z Zawiszy Bydgoszcz uzyskała 214 pkt.

Także w klasyfikacji klubowej nasze panie nie dały szans rywalkom. Z ilością 524 pkt. zajęły pierwsze miejsce, wyprzedzając WLKS Siedlce z dorobkiem 351 pkt.

Klasyfikację indywidualną mężczyzn wygrał złoty medalista olimpijski Adrian Zieliński z Tarpana Mrocza, który zgromadził 310 pkt., przed Bartłomiejem Bonkiem z Budowlanych Opole, brązowym medalistą ostatnich Igrzysk – 210 pkt.

Klasyfikację klubową mężczyzn wygrał Tarpan Mrocza – 541 pkt., przed Budowlanymi Opole – 485 pkt. 

Dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej główną nagrodą będą sztangi firmy ELEIKO.

Jest szansa, że imprezę w Hrubieszowie zaszczycą swoją obecnością wszyscy tegoroczni olimpijczycy w podnoszeniu ciężarów, czołowi działacze PZPC, przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz władz rządowych i samorządowych województwa, powiatu i gmin hrubieszowskich.

O szczegółach imprezy będziemy na bieżąco informować na naszej stronie oraz za pośrednictwem mediów lokalnych.

 

Źródło: MKS Unia Hrubieszów