21 maja 2024

Polska Biegała w Krasnobrodzie

Za nami kolejna, siódma edycja biegu ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, która ma przekonać Polaków do biegania oraz propaguje zdrowy i aktywny tryb życia. To rekord: w weekend w akcji „Polska Biega” wystartowało ponad 100 tys. biegaczy w aż 616 miejscach.

Najwięcej biegów w tym roku zorganizowano na Mazowszu, Śląsku, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Po raz trzeci sztabem regionalnym Zamość/Krasnobród kierowała redakcja Audycji Sportowej Ole, która zorganizowała bieg w Krasnobrodzie.

Podczas zawodów zorganizowanych 13 maja 2011 roku w Krasnobrodzie w ramach regionalnej edycji akcji „Polska Biega 2011” w kategorii mężczyzn zwyciężył Patryk Momot z Łabuniek – zawodnik Agrosu Zamość, drugi był Bartłomiej Kudełko, a trzeci Mateusz Kołtun (obydwaj z Krasnobrodu). Kategorię kobiet wygrała Karolina Kruczoń z Biłgoraja, która biegła z psem, druga była Aleksandra Sawiak, a na najniższym stopniu podium stanęła Natalia Kawka (obie z Krasnobrodu). Wśród wszystkich uczestników biegu wyłoniono w drodze losowania dwóch nagrodzonych. Tutaj szczęśliwcami okazali się: pilot biegu Piotr Truszkowski i Monika Korga. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 8-letni Kacper Kłyż. Swoje siły sprawdziło 30 zawodników, głównie amatorów. Wszyscy pokonali dystans 2 km i dobiegli do mety. Trasa zaczynała się w centrum Krasnobrodu, aby ludzie zauważyli, że istnieje taka akcja jak „Polska Biega”. Zwycięzca biegu powiedział: „Polska Biega – pierwsza klasa. Oby więcej było takich akcji.” Emocje wśród startujących były niezwykłe, bieg wywoływał uśmiechy, a wszyscy śpieszyli się czym prędzej w kierunku mety.

Koordynator akcji – Tomasz Pakuła, przyznaje, że jest zadowolony z liczby biegaczy. Dodał, że trudno jest zachęcić ludzi do biegania ale liczy na to, że za rok liczba uczestników w jego sztabie będzie większa (w 2009 wystartowało 20 zawodników, w 2010 – 91).

– „Cieszę się, że wszyscy przychylnie patrzyli na plakaty wywieszone na terenie Zamojszczyzny. Jestem zadowolony z rozegranych zawodów, mimo że pogoda nie dopisała. Trzeba walczyć, aby młodzież ceniła takie akcje jak Polska Biega”.

Warto wspomnieć, że akcję poparł Poseł Sławomir Zawiślak, który przemówił na starcie biegu oraz wręczał puchary zawodnikom. Sponsorami pucharów byli: wspomniany Poseł Sławomir Zawiślak, Prezydent Miasta Zamościa Marcin Zamoyski, Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska i Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury Mariola Czapla.

Organizatorzy dziękują sponsorom, patronom medialnym oraz wszystkim, którzy mieli wkład w akcję „Polska Biega 2011” – sztab zamojsko/krasnobrodzki i okazali pomoc przy organizacji imprezy.

Tomasz Pakuła

***

P.S. W ramach akcji „Polska Biega” działa profesjonalna internetowa platforma poświęcona bieganiu – www.polskabiega.pl, która w założeniu ma skupiać wszystkie osoby zainteresowane bieganiem. Użytkownicy mogą m.in. zakładać na niej prywatne blogi i strony, wymieniać się doświadczeniami, umawiać na biegi i treningi.

Zdjęcia z „Polska Biega 2011” w Krasnobrodzie dostępne są na oficjalnej stronie Ole: www.audycjasportowaole.futbolowo.pl.