27 maja 2024

POLSKA BIEGAła

Krasnobród – Łabunie

POLSKA BIEGAła 2010 z Audycją Sportową Ole w Krasnobrodzie i Łabuniach. Za nami kolejna, szósta edycja biegu ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, która ma przekonać Polaków do biegania oraz propaguje zdrowy i aktywny tryb życia.

Do tej pory, w kolejnych edycjach akcji, wystartowało łącznie ponad sto tysięcy biegaczy. Organizatorami akcji „Polska Biega” są: Gazeta Wyborcza, TVP SPORT i Radio ZET. Po raz drugi sztabem regionalnym (sztab Zamość/Krasnobród) została redakcja Audycji Sportowej Ole, która zorganizowała biegi w Krasnobrodzie i Łabuniach.

Podczas zawodów zorganizowanych 15 maja 2010 w Krasnobrodzie w ramach regionalnej edycji akcji „Polska Biega 2010” w kategorii senior zwyciężył Zbigniew Olszewski z Krasnobrodu (Puchar Wojewody Lubelskiego), drugi był Patryk Momot z Łabuń – zawodnik Agrosu Zamość, a trzeci Marcin Bukała z Krasnobrodu. Kategorię junior wygrał Bartek Buczek z Zielonego (Puchar Burmistrza Krasnobrodu), drugi był Rafał Oleszczak, a na najniższym stopniu podium stanął Cezary Wietrzyk (obaj z Krasnobrodu). W kategorii kobiet najlepsza okazała się Kamila Szpyra (Krasnobród). Wśród wszystkich uczestników biegu wyłoniono w drodze losowania po jednym startującym w kategorii senior i junior. Tutaj szczęśliwcami okazali się senior Tomasz Pakuła (Puchar Starosty Zamojskiego) i junior Patryk Ożga (Puchar Dyrektor Krasnobrodzkiego Domu Kultury). Swoje siły sprawdziło 45 zawodników, głównie amatorów. Wszyscy pokonali dystans 2 km i dobiegli do mety. Trasa zaczynała się w centrum Krasnobrodu aby ludzie zauważyli, że istnieje taka akcja jak „Polska Biega”. Zwycięzca biegu powiedział: „ Trzeba spróbować; nie jest łatwo ale jeśli się młodzież przełamie naprawdę zobaczy jaka to przyjemność i frajda. Zdrowsi czujemy się, a potem przyjdą efekty. Polska Biega – pierwsza klasa. Oby więcej było takich akcji.” Takie podejście powinna mieć cała społeczność. Patryk (stanął na drugim stopniu podium) dodał, że wystartuje za rok i zaprasza wszystkich do startu.

Wieczorem, również 15 maja, Polska Biega zagościła także w grupie rekolekcyjnej u Sióstr FMM w Łabuniach. W biegu wystartowało 46 zawodników. Na starcie pojawiły się Siostry Zakonne i Ojcowie Biali – wśród nich biegacze z Ukrainy, Hiszpanii, Nigerii, Tanzanii – i młodzi z kilku miast Polski. Trasę wyznaczono w okolicach Zespołu Pałacowego w Łabuniach. Statuetkę za udział w zawodach otrzymał Padre Emilio Cardenas – Espania. Emocje wśród startujących były niezwykłe, bieg wywoływał uśmiechy, a wszyscy śpieszyli się czym prędzej w kierunku mety.

Koordynator akcji – Tomasz Pakuła, przyznaje, że jest zadowolony z liczby biegaczy. Dodał, że trudno jest zachęcić ludzi do biegania ale liczy na to, że za rok znów liczba uczestników w jego sztabie będzie co najmniej cztery razy większa (w 2009 wystartowało 20 zawodników, w 2010 – 91). „Cieszę się, że wszyscy przychylnie patrzyli na plakaty wywieszone na terenie Zamojszczyzny. Jestem zadowolony z rewelacyjnej pogody i biegaczy – bo przecież wszyscy dobiegli do mety. Trzeba walczyć, aby młodzież ceniła takie akcje jak Polska Biega”.

Najmłodszy uczestnik miał 3 latka, najstarszy 46. Dziękujemy sponsorom, patronom medialnym oraz wszystkim, którzy mieli wkład w akcję „Polska Biega 2010 – sztab zamojsko/krasnobrodzki” i okazali pomoc przy organizacji imprezy.

Redakcja Audycji Sportowej Ole!

P.S. W ramach akcji „Polska Biega” działa profesjonalna internetowa platforma poświęcona bieganiu – www.polskabiega.pl, która w założeniu ma skupiać wszystkie osoby zainteresowane bieganiem. Użytkownicy mogą m.in. zakładać na niej prywatne blogi i strony, wymieniać się doświadczeniami, umawiać na biegi i treningi.
Więcej zdjęć z „Polska Biega 2010” w Krasnobrodzie dostępne są na oficjalnej stronie Ole: www.audycjasportowaole.futbolowo.pl.

zobacz zdjęcia »