Przed nami Międzyszkolna Powiatowa Liga Lekkoatletyczna Szkół Ponadgimnazjalnych

W piątek 10.10.2014 r. od godz. 10.00 na Arenie Lekkoatletycznej w Hrubieszowie zaplanowana jest popularna od wielu, wielu lat Powiatowa Lekkoatletyczna Liga dla Szkół Ponadgimnazjalnych, po której można awansować na zawody rejonu zamojskiego, następnie wojewódzkiego, a nawet centralnego. Ciekawe, czy wśród dziewcząt ZS nr 3 zrówna się w ilości zwycięstw z ZS nr 2, a u chłopców do świetnego okresu powróci ZS nr 1?

Reklamy

 

Powiatowa Lekkoatletyczna Liga Szkół Ponadgimnazjalnych

 

Od roku szkolnego 1999/2000

 

Dziewczęta

 

1999/2000 – ZS 3 Hrubieszów 1227 pkt. (j) + 1157 pkt. (w); (wówczas ZSE) = 2384 pkt.

2000/2001 – ZS Turkowice (j) 1208 pkt (wówczas ZSR) + (w) 1122 pkt. = 2330 pkt

2001/2002 – ZS 3 Hrubieszów 1089 pkt (wówczas ZSE)

2002/2003 – ZS 3 Hrubieszów 1061 pkt

2003/2004 – ZS 3 Hrubieszów 1234 pkt

2004/2005 – ZS 3 Hrubieszów 1171 pkt

2005/2006 – ZS 2 Hrubieszów 1034 pkt.

2006/2007 – ZS 2 Hrubieszów 1037 pkt

2007/2008 – ZS 2 Hrubieszów 1065 pkt.

2008/2009 – ZS 2 Hrubieszów 1045 pkt.

2009/2010 – ZS 2 Hrubieszów 1177 pkt.

2010/2011 – ZS 2 Hrubieszów 1138 pkt.

2011/2012 – ZS 2 Hrubieszów 940 pkt.

2012/2013 – nie rozegrano – protest

2013/2014 – ZS 3 Hrubieszów 1042 pkt

2014/2015 – ?

 

Najwięcej zwycięstw

 

– ZS 2 (Staszic) Hrubieszów – 7x

a ZS 3 (Kościuszko) – 6x, czyli…?

 

Tłustym drukiem – rekord punktowy zawodów.

 

Chłopcy

 

1999/2000 – ZS 1 Hrubieszów – (wówczas ZSMR)1245 pkt (j) + 1221 pkt (w) = 2466 pkt.

2000/2001 – ZS 1 Hrubieszów – (j) 1329 pkt. + (w) 1277 pkt. = 2606 pkt.

2001/2002 – ZS 1 Hrubieszów – 1276 pkt. (wówczas ZSMR)

2002/2003 – ZS 2 Hrubieszów – 1133 pkt.

2003/2004 – ZS 1 Hrubieszów – 1181 pkt.

2004/2005 – ZS 1 Hrubieszów – 1145 pkt.

2005/2006 – ZS 3 Hrubieszów – 1108 pkt.

2006/2007 – ZS 2 Hrubieszów – 1102 pkt.

2007/2008 – ZS 3 Hrubieszów – 1084 pkt.

2008/2009 – ZS 2 Hrubieszów – 948 pkt.

2009/2010 – ZS 3 Hrubieszów – 1102 pkt.

2010/2011 – ZS 3 Hrubieszów – 1212 pkt.

2011/2012 – ZS 3 Hrubieszów – 1082 pkt.

2012/2013 – nie rozegrano – protest

2013/2014 – ZS 3 Hrubieszów – 1033 pkt.

2014/2015 –

 

Najwięcej zwycięstw

 

ZS 3 (Kościuszko) Hrubieszów – 6x

i

ZS 1 Hrubieszów – 5x

ZS 2 Hrubieszów – 1x

 

Tłustym drukiem – rekord punktowy zawodów.

 

Od roku szk. 2001/2002 zrezygnowano z 2 rund.

 


Z historii

Licealiada Powiatowa – Międzyszkolna Liga LA

 

Dziewczęta

 

2000 r. – 11 V Liga  Powiatowa SPG II rzut dz.: 1. ZSE Hrubieszów (ZS-3) – 1157 p. Nl Mirosław Dziemiach, 2. ZSR Turkowice – 975 p. nl Leon Wodziński, 3. LO Hrubieszów (ZS-2)- 847 p. nl Anna Kusiak, 4. ZSR Hrubieszów (ZS-4) nl Małgorzata Muzyczuk, 5. ZSOdz. Hrubieszów (ZS-1) nl Krystyna Lebiedowicz, 6. LO Horodło (ZS) nl Joanna Lenard, 7. ZSMR Hrubieszów (ZS-1) nl Witold Naja, 8. LZ ZDZ Hrubieszów nl R. Kozielewicz.

 

lepsze wyniki: Monika Lewenda 100 m – 13,67, A. Hajduk obie ZSR Turkowice Kula – 8.57, Ewa Paczała 100 m – 13,42, I. Baj obie ZSE Hrubieszów kula – 8.51, Magdalena Ufnal ZSMR Hrubieszów kula – 8.27, A. Kryszczuk LO Hrubieszów w dal – 4.41, Dominika Lebiedowicz ZSR Hrubieszów 100 m – 13,46.

 


Chłopcy

 

2000 r. – 11 V Liga  Powiatowa SPG II rzut chł.: 1. ZSMR Hrubieszów (ZS-1)- 1221 p. Nl Kazimierz Grzesiuk, 2. ZSE Hrubieszów (ZS-3) – 1113 p. Nl Jan Paczała, 3. LO Hrubieszów (ZS-2) – 997 p. nl Antoni Weremko, 4. LO Horodło (ZS) nl Zbigniew Janeczko, 5. ZSR Hrubieszów (ZS-4) nl Małgorzata Muzyczuk, 6. ZSR Turkowice nl Leon Wodziński, 7. LZ ZDZ Hr. nl R. Kozielewicz,

 

lepsze wyniki: Tomasz Magdziak 100 m – 11,54, Marek Wąsiel obaj ZSMR kula – 12.75, Dominik Stajszczyk 100 m – 11,45, W. Nowosad obaj ZSE Hrubieszów kula – 11.62, Bogdan Hajkowski LO Horodło 100 m – 11,65, Przemysław Rapa LO Hrubieszów 400 m – 54,24.

 


Jesień 2013 rok

 

– 4.10. Na stadionie HOSiR została rozegrana Powiatowa Licealiada Lekkoatletyczna, dz. i chł. Kolejność taka sama: 1. ZS 3 Hrubieszów, 2. ZS 2 Hrubieszów, 3. ZS 1 Hrubieszów, 4. ZS 4 Hrubieszów.

Składy zwycięskich drużyn:

Dziewczęta (1042 pkt.): Bronicka Kinga, Mil Karolina, Kot Marta, Mazur Katarzyna, Krupa Żaneta, Wielosz – Hałasa Natalia, Soja Wiktoria, Bartosiuk Marlena, Polikowska Agata, Zając Dominika, Leśniowska Barbara, Lizun Aleksandra, Hołdaś Aleksandra, Wiśniewska Katarzyna (opiekun – Krzysztof Brudnowski).

Chłopcy (1033 pkt.): Gontarz Paweł, Laszuk Sebastian, Traczuk Krystian, Mielniczuk Jakub, Pietrynka Paweł, Gajewski Przemysław, Polikowski Aleksander, Wiak Krystian, Romak Michał, Łomejko Krystian, Hraciuk Patryk, Nowosad Kacper, Jagiełło Michał, Sacharczuk Jakub (opiekunowie: Jan Paczała, Marcin Nowak).

 

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Poniżej fotorelacja z zawodów w roku 2013.