29 lutego 2024

Rozpoczynamy kolejny rok nauki szachów w szkołach podstawowych

Podstawa programowa matematyki przewiduje wprowadzenie szachów już do klasy trzeciej. Nie będzie to łatwe zadanie w szkołach, szczególnie w tych, w których nie wprowadzono ich jeszcze w klasach pierwszych i drugich.

Reklamy

 

Inicjatywę pozostawiono szkołom i samorządom. Gmina Hrubieszów i Dołhobyczów zatrudniają instruktora i sędziego szachowego z uprawnieniami. Dzięki tym samorządom odbywają się mistrzostwa powiatu SZS z udziałem 7 szkół, w dwóch kategoriach wiekowych.

Od tego roku szkolnego planujemy nowy cykl: drużynowe mistrzostwa szkół podstawowych w kategorii młodzików – kl. I-III, z podziałem na dziewczęta i chłopców 3 + 3.

Reklamy

Dziękuję Panom Wójtom w Hrubieszowie i Dołhobyczowie za wsparcie finansowe szachistów i możliwość popularyzacji szachów w Państwa Gminach.

Zapraszam do zabawy wszystkie chętne szkoły naszego Powiatu Hrubieszowskiego.

Życzę wszystkim sukcesów nie tylko sportowych oraz szczęśliwego nowego roku szkolnego.

Przypominam, że jestem dwukrotnym medalistą w Mistrzostwach Województwa Szkół Podstawowych – Tomaszów Lubelski – 30.03.2019 ZS Michalów – kat. Dziewcząt.

Zapraszam do analizy Mistrzostw Polski w Rzeszowie – 30.08 – 1.09 2019. Karolina Niedorys – mistrzyni województwa do lat 12, którą wytropiłem w Przedszkolu w Łaszczowie i Emilia Sprzęczka – obydwie Gim. Dwójka Tomaszów Lubelski, po 6 partiach w dziesiątce na 84 szachistki.

www.chessarbiter.pl

 

Instruktor i Sędzia Szachowy

Mieczysław Pszeniczka