24 maja 2024

Seniorski debiut Matyldy Bień

Matylda Bień – hrubieszowianka trenująca w Zamojskim Klubie Karate Kyokushin, w swoim seniorskim debiucie wystartowała w Mistrzostwach Polski w kategorii open.

Wicemistrzyni Europy Juniorek, Mistrzyni Polski Juniorek, Zdobywca Pucharu Polski Juniorek – to wszystko osiągnęła w 2021 roku i Mistrzyni Europy Juniorek z 2022 r. Matylda Bień – hrubieszowianka trenująca w Zamojskim Klubie Karate Kyokushin, w swoim seniorskim debiucie w najbardziej prestiżowych zawodach w kraju, czyli Mistrzostwach Polski w kategorii OPEN, które odbyły się 9.10.2022 r. w Zielonce przegrała swoją walkę z bardziej doświadczoną przeciwniczką i wróciła bez medalu.

Po tygodniu, w ogólnopolskim turnieju stanęła na najwyższym podium i to na tym nie koniec. Warto wiedzieć, że Magda jest maturzystką w ZS nr 3 w Hrubieszowie, więc musi łączyć naukę ze swoją na wysokim poziomie sportową pasją.

­
Przeczytane na fb:

– Młoda… głowa do góry, bo z Twoim zapałem i charakterem, to tylko kwestia czasu, kiedy wejdziesz na szczyt w karierze seniorskiej. A Ci wszyscy, którzy trzymają za Ciebie kciuki przez całą karierę niech robią , to dalej i nie wątpią!

I tydzień później:

W sobotę 15.10. 2022r. w sali Szkoły Podstawowej w Płoskiem odbył VIII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin IKO o Puchar Wójta Gminy Zamość. Organizatorem Turnieju był Zamojski Klub Karate Kyokushin. Sędzią Głównym zawodów był Shihan Jacek Czerniec. Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Konrad Dziuba Dyrektor Wydziału Społecznego i Promocji Gminy Zamość.

Do rywalizacji przystąpiło 230 karateków z 15 Klubów IKO Polska. Zawodnicy rywalizowali w kategorii kata i kumite. Start w turnieju był formą przygotowania i sprawdzenia się przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy w Myślenicach.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Zamojski KKK przed Klubem z Myślenic i Klubem z Białej Podlaskiej.

No i stało się…

Jest pierwszy sukces w seniorskiej karierze Matylda Bień z Zamojski Klub Karate Kyokushin, tegorocznej maturzystki w ZS nr 3 w Hrubieszowie, ponieważ zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Płoskiem

­
Komentarze Matyldy Bień:

Mistrzostwa Polski odbyły się 9 października i były to zawody w kategorii OPEN (bez podziału na kategorie wagowe). Byłam najmłodsza ze startujących. Niestety przegrałam pierwszą walkę. Trafiłam na szybką i techniczną zawodniczkę, bardzo utytułowaną. Zaskoczyło mnie to, bo przygotowałam się raczej na silne i ciężkie kobiety (sama przybrałam 7 kilogramów specjalnie na te zawody). Były to moje pierwsze zawody w kategorii senior. Nie ma tu kasków, co w trakcie walki odczułam. Na samym początku walki przeciwniczka zaskoczyła mnie obrotowym kopnięciem i po tym trochę zaszumiało mi w głowie. Mimo wszystko podjęłam walkę dalej, a sędziowie nie zapunktowali jej tego kopnięcia, bo mimo wszystko nie pokazałam, że zrobiło to na mnie wrażenie. Ostatecznie przewalczyłam całą walkę. Walka była strasznie chaotyczna. Przeciwniczka wygrała dzięki decyzjom sędziów. Przygotowana pod kątem fizycznym byłam świetnie, niestety zabrakło mi doświadczenia na matach seniorskich.

A co do ostatnich zawodów w Płoskiem. Były to zawody organizowane przez nasz klub. Początkowo kategorii seniorskiej miało nie być, ale trener zaprosił dwie zawodniczki, żebym mogła powalczyć z kimś bardziej doświadczonym przed zbliżającym się Pucharem Europy Open oraz Mistrzostwami Polski u-21 (nic tak w końcu nie uczy jak walki na zawodach). Pierwszą walkę miałam z zawodniczką, która już w seniorkach na dużych imprezach trochę walk stoczyła (niedługo startuje na Mistrzostwach Japonii). Walka poszła po mojej myśli. Pewnie i ze spokojem wykonałam swój plan i wygrałam. Drugiej walki nie stoczyłam, bo druga przeciwniczka po swojej pierwszej walce nie była w stanie kontynuować dalszego uczestnictwa w zawodach.

Jutro jadę na kolejne zawody. Tym razem w Białymstoku. Nie jest to może turniej o ważny tytuł, ale są to zawody bardzo dla mnie ważne (z resztą jak każde). Cel jest, aby stoczyć jak najwięcej dobrych i twardych walk, zarobić kilka siniaków i przede wszystkim zdobyć kolejne doświadczenia z seniorskich kategorii.

­

Opracował – mak, źródło, fot.: strona facebook.com / Matylda Bień, Zamojski Klub Karate Kyokushin


Zobacz też:

Matylda Bień Mistrzynią Europy! [ZDJĘCIA]

Matylda Bień Mistrzynią Europy! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →