20 lipca 2024

Sukces studentów w szachach błyskawicznych

Sukcesy studentów z Hrubieszowszczyzny, w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Szachach Błyskawicznych, rozegranych w Lublinie 8 grudnia 2019 roku.

Reklamy

 

Wśród 24 szachistów, w tym 4 kobiet, wystąpiła czwórka moich wychowanków. Największą niespodziankę sprawiła mi Ola Kot z Mircza. Pokonała szachistki z 3 kategorią szachową, zdobyła 5 punktów i I miejsce wśród 4 akademiczek.

Trzecie miejsce wśród akademików zdobył Wojtek Czajka z Nabroża. Szóstą lokatę zdobył Oktawian Nalepa z Mircza. Na siódmym miejscu uplasował się Michał Baranowski z Hrubieszowa.

Reklamy

Gratuluję im wszystkim i życzę dalszych sukcesów, nie tylko szachowych, ale także naukowych i zawodowych w życiu. Oczywiście nie twierdzę, że to ja nauczyłem ich gry na tak wysokim poziomie, ale cieszę się, że moje turnieje w szkole podstawowej i gimnazjalnej wzbudziły ich zainteresowanie i chęć uprawiania tej wartościowej dyscypliny.

Apeluję do Samorządów – Starostwa i Miasta, o udostępnienie szachów dzieciom i młodzieży w Hrubieszowie. Ponad 20 szkół średnich i podstawowych startuje w szachach wojewódzkich (Zamość – SP 2019-12-05, LO 2019-12-06). Szkoły Hrubieszowskie nie startują nawet w eliminacjach Powiatowych.

Reklamy

 

Szczegóły na chessarbiter.pl

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka